ikamien.pl • Środa [26.06.2013, 14:27:10] • Golczewo

Burmistrz Golczewa kierował samochodem po spożyciu alkoholu. "Jest mi wstyd. Przepraszam"

Burmistrz Golczewa kierował samochodem po spożyciu alkoholu.

fot. Wojtek Basałygo

Kamieńska policja zatrzymała do kontroli drogowej kierującego seatem. Okazało się, że za kierownicą siedział burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk. Kontrola trzeźwości wykazała, że ma w organizmie 0,2 mg/l alkoholu.

- Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli zatrzymali kierującego seatem. Badanie trzeźwości wykazało, że prowadził pojazd po użyciu alkoholu. Zostało mu zabrane prawo jazdy – mówi sierż. Marta Szołtun z kamieńskiej policji.

W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu we krwi przy jakiej można prowadzić pojazd to 0,2 promila. Prowadzenie pojazdu z zawartością alkoholu we krwi pomiędzy 0,2-0,5 jest wykroczeniem.

- Jest mi wstyd, że wsiadłem do auta po spożyciu alkoholu. Niepotrzebnie dałem się namówić na lampkę szampana. Bardzo przepraszam wszystkich, których zaufanie zawiodłem – powiedział w rozmowie telefonicznej skruszony burmistrz Golczewa.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/7826/