ikamien.pl • Czwartek [29.11.2012, 15:24:22] • Wolin

Koń wpadł do szamba. Strażacy pomagali w wyciąganiu

Koń wpadł do szamba. Strażacy pomagali w wyciąganiu

fot. Straż Pożarna

W dniu 28.11.2012 roku o godzinie 12.46 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kamieniu Pomorskim otrzymał zgłoszenie o uwięzionym koniu w szambie w miejscowości Ładzin gm.Wolin.

Po przyjęciu zgłoszenia natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy : 1 zastęp z Posterunku PSP Międzyzdroje oraz 1 zastęp z OSP Ładzin.

Koń wpadł do szamba. Strażacy pomagali w wyciąganiu

fot. Straż Pożarna

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów SP kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził,że pod przechodzącym koniem zarwało się szambo w skutek czego koń do niego wpadł i nie jest w stanie samodzielnie się z niego wydostać. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęto decyzję o wypompowaniu szamba przy użyciu motopompy szlamowej.

Po opróżnieniu szamba ratownicy przeciągnęli pod brzuchem konia dwa odcinki węża W-75 tworząc z tego szelki i przystąpili do wyciągania konia na powierzchnię.Po wydobyciu konia na powierzchnię opłukano zwierze z pozostałości po szambie i przekazano właścicielowi.Działania zakończono.

Źródło: mł. kpt. Michał Wiaderski, PSP w Kamieniu Pomorskim

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/6597/