ikamien.pl • Środa [24.10.2012, 08:41:29] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: Spotkania z muzyką w Międzynarodowym Domu Kultury

Międzyzdroje: Spotkania z muzyką w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

„ Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” - mawiał Pitagoras. Obcowanie z muzyką od najmłodszych lat jest doskonałym sposobem na wszechstronny rozwój dziecka. Muzyka wyostrza wrażliwość emocjonalną, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację i uwagę.

Właśnie z myślą o najmłodszych powstał cykl koncertów muzycznych „ Zaczarowany Fortepian”. Tym razem na koncert zaprosiliśmy grupę „ Rybacy” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Po wejściu na scenę mali słuchacze byli bardzo zaintrygowani budową koncertowego fortepianu. Jest w nim tyle ciekawych rzeczy: struny, młoteczki, klawisze, tłumiki, żeliwna rama, która wytrzymuje napięcie strun ponad 20 ton! Podczas koncertu dzieci wysłuchali dzieł takich kompozytorów jak S. Prokofiew, C. Debussy, P. Czajkowski. Utwory te zostały skomponowane dla dzieci i każdy ze słuchaczy z pewnością wyniósł z koncertu swoje osobiste wrażenia. Dowodem tego są piękne prace plastyczne, które dzieci wykonały po koncercie. Wkrótce dzieła małych artystów będzie można obejrzeć w Międzynarodowym Domu Kultury.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/6365/