ikamien.pl • Poniedziałek [24.09.2012, 08:35:02] • Kamień Pomorski
Dwie atrakcje powiatu w programie „Nie ma jak Polska”

fot. Nie ma jak Polska
Telewizja Polska wyemitowała w niedzielę 12. odcinek programu turystycznego pt. „Nie ma jak Polska”. W rolę przewodników wcielili się Ania i Maciek. Znany z telewizyjnego Telekspressu Maciej Orłoś zachęcał turystów do odwiedzenia Wolina i Kamienia Pomorskiego.
Kliknij tu, aby obejrzeć odcinek!
W 12. odcinku, podróżnicy zawitali do województwa zachodniopomorskiego. Swoją wędrówkę rozpoczęli od latarni morskiej w Świnoujściu, najwyższej nad Bałtykiem i jednej z najwyższych na świecie. Potem Ania decyduje się na wizytę w usytuowanym nieopodal Forcie Gerharda - Żywym Muzeum.

fot. Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów
Kolejnym punktem jej podróży jest Szczecin, a konkretnie Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie znajduje się największa kolekcja jednośladów. Planuje także spacer po Ogrodach Tematycznych w Dobrzycy. Ania wybrała ten obiekt, gdyż jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można podziwiać 28 różnych ogrodów: od francuskiego, poprzez angielski do japońskiego. Natomiast Maciek zdecydował się na wizytę w Skansenie Słowian i Wikingów na Wolinie. Miał chęć na wyprawę po Zalewie Szczecińskim, dlatego zaplanował wizytę w Kamieniu Pomorskim, skąd mógłby rozpocząć swój rejs. Dwoje prowadzących, na zakończenie umówili się na wspólną wizytę w Kołobrzegu.