W tym czasie wiele osób wykazywało zainteresowanie zasadami, dzwoniąc i prosząc o wyjaśnienia. Po ilości napływających zgłoszeń można przyznać, że zainteresowanie naszym Konkursem było bardzo duże. Napłynęły prace z kraju i za granicy.
W dniu 18 listopada 2009 r. zebrała się Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący, Pan Andrzej Tomczak – dziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Grafiki Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, Wiceprzewodniczący, Pan Leszek Król – grafik, oraz członkowie Komisji: Pani Aldona Kaczmarek – Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, Pani Janina Kołodzińska – organizator Pleneru Malarskiego w Golczewie w latach 1999-2008, Pani Teresa Waszczenko – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej.
Komisja, ze względu na dużą ilość prac, miała bardzo trudny wybór. W Konkursie wzięło udział 112 autorów, którzy przedstawili 166 prac projektów logo. Niestety jedna praca, ze względu na brak projektu w wersji papierowej została odrzucona.
W pierwszej części Komisja dokonała oceny wszystkich zaprezentowanych prac. Na tej podstawie do II etapu Konkursu zakwalifikowano 16 projektów. Po długich rozmowach do ścisłego finału wytypowano 5 prac. Spośród nich, w wyniku tajnego głosowania, wybrano zwycięską pracę Pana Ireneusza Kuriaty ze Szczecina.
Decyzją Komisji Konkursowej przyznano również wyróżnienia honorowe czterem pracom, które zakwalifikowano do końcowego finału. Są to prace:
1. Pani Hanny Jagody Stachurskiej,
2. Pani Zofii Smolińskiej,
3. Wspólne 2 prace KOORADESIGN Pani Marty Ćwikły i Pani Aleksandry Załuskiej.
Według Pana Andrzeja Tomczaka prace zgłoszone na Konkurs miały bardzo wysoki poziom. W opinii Przewodniczącego Komisji 16 projektów, które zostały zakwalifikowane do II etapu, charakteryzowało się profesjonalne wykonanie.
Golczewo nigdy nie posiadało loga, z którym moglibyśmy identyfikować nasze miasto. Zwycięskie logo będzie nam służyć do wszechstronnej promocji. Wszelkie publikacje, materiały, gadżety reklamowe mogą być już opatrywane symbolem, które będzie identyfikowało Golczewo. Logo zawiera elementy charakterystyczne dla miasta, dlatego mamy nadzieję, że szybko zacznie funkcjonować w naszym codziennym życiu.