ikamien.pl • Czwartek [28.05.2026, 10:46:30] • Międzyzdroje

Martwa foka na plaży w Międzyzdrojach. Sprawa została zgłoszona do WWF

Martwa foka na plaży w Międzyzdrojach. Sprawa została zgłoszona do WWF

fot. Mieszkaniec

Martwa foka została odnaleziona na plaży w zachodniej części Międzyzdrojów, w rejonie Lubiewa. Zwierzę leżało tuż przy linii brzegowej. O znalezisku poinformowano numer alarmowy WWF.

Zdjęcia i lokalizację przesłał mieszkaniec. Na fotografiach widać fokę częściowo obmywaną przez fale Bałtyku. Zwierzę znajdowało się na plaży po zachodniej stronie Międzyzdrojów, z dala od głównych wejść turystycznych.

Informacja została przekazana na numer alarmowy WWF zajmujący się między innymi zgłoszeniami dotyczącymi fok, morświnów i innych morskich zwierząt odnajdywanych na polskim wybrzeżu. Takie przypadki są monitorowane przez specjalistów, którzy ustalają między innymi możliwe przyczyny śmierci zwierzęcia.

Martwa foka na plaży w Międzyzdrojach. Sprawa została zgłoszona do WWF

fot. Mieszkaniec

Przypomnijmy, że w przypadku znalezienia martwej lub rannej foki nie należy jej dotykać ani przemieszczać. Najlepiej zabezpieczyć miejsce przed ciekawskimi osobami i poinformować odpowiednie służby lub organizacje zajmujące się ochroną zwierząt morskich.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/46866/