ikamien.pl • Środa [28.12.2011, 09:47:25] • Kamień Pomorski

Sąd w Kamieniu Pomorskim do likwidacji

Sąd w Kamieniu Pomorskim do likwidacji

fot. Wojtek Basałygo

Według resortu pomysł ma zmniejszyć zatory w sądach. Nieoficjalnie mówi się, że Ministerstwo Sprawiedliwości szuka oszczędności i dlatego planuje likwidację najmniejszych sądów. Mają zostać tylko te, w których pracuje powyżej 14 sędziów. Kamieński sąd miałby być przyłączony do sądu w Goleniowie.

W miejsce 115 najmniejszych sądów powstaną wydziały zamiejscowe większych sądów rejonowych. Projekt rozporządzenia ministra został już przekazany prezesowi sądu w Kamieniu Pomorskim.

- Jeśli małe sądy po wzmocnieniu kadrowym zaczęły działać dobrze i sprawnie, to nie jest racjonalnym pomysłem osłabianiem ich teraz – mówi Mariusz Swatowski, prezes Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim.

Zlikwidowane mają zostać także sądy w Świnoujściu, Choszcznie i Łobzie. Rozporządzenie jest jeszcze na etapie konsultacji, ma wejść w życie w lipcu przyszłego roku.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/4442/