ikamien.pl • Środa [15.05.2024, 09:34:43] • Kamień Pomorski

Marek Stelar w kamieńskiej Bibliotece

Marek Stelar w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

W poniedziałek, 13 maja, mieliśmy przyjemność gościć w kamieńskiej Bibliotece Marka Stelara, a właściwie Macieja Biernawskiego, pisarza, jednego z bardziej lubianych wśród naszych czytelników autorów kryminałów. Jest autorem m.in. powieści „Rykoszet”, „Niepamięć”, „Blizny”, „Sekta”, Głębia”, „Krzywda” (za którą zdobył w 2023 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru), „Wybrana”, „Przegrana”, „Milczenie” (za którą w tym roku dostał nominację do literackiej Nagrody Wielkiego Kalibry) i wiele innych.

Marek Stelar przedstawił nam swoją drogę pisarską. Z wykształcenia jest architektem, pracował również jako urzędnik. A zaczął pisać tak naprawdę dlatego, że przestało mu wystarczać czytanie. Nigdy nie chciał być pisarzem, nie robił niczego w tym kierunku, jak wielu jego kolegów i koleżanek po piórze. Jak powiedział na spotkaniu „mój sukces jest trochę dziełem przypadku i szczęścia, choć nie mam również wątpliwości, że także jakichś umiejętności, a przede wszystkim zapału, który włożyłem w to wszystko, kiedy już okazało się, jak cudowne jest opowiadanie stworzonych przez siebie historii”. Gdyby nie pisanie to wciąż kleiłby domki, czyli tworzył makiety architektoniczne. Uwielbiał tę robotę i porzucił ją tylko dla twórczości literackiej, bo coś musiał wybrać, a pisanie kocha jednak bardziej. „No i czas nie jest z gumy…"

Marek Stelar w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

Pisarz zdradził nam, że jest absolutnie i w stu procentach spełniony. Zadebiutował. Napisał kolejne powieści, które zostały wydane. Cieszy się, że jest czytany. Jego powieści są nagradzane. Ma głowę pełną pomysłów i robi to, co kocha, czyli zawodowo opowiada historie. A tak naprawdę rzekł: „to ja nie pracuję, ja się świetnie bawię”!

Marek Stelar w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2024, które w kamieńskiej Bibliotece odbywają się pod patronatem Burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/42591/