ikamien.pl • Wtorek [16.04.2024, 08:45:03] • Gmina Wolin

OSP Kołczewo wzmacnia swoje możliwości dzięki nowej przyczepie do transportu sprzętu gaśniczego

OSP Kołczewo wzmacnia swoje możliwości dzięki nowej przyczepie do transportu sprzętu gaśniczego

fot. OSP Kołczewo

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie dostała nowoczesną ciężką przyczepę do transportu sprzętu gaśniczego, która od wczoraj zastępuje wysłużonego Stara 266. Koszt zakupu nowego sprzętu wyniósł blisko 50 tysięcy złotych, co stanowi znaczącą inwestycję w bezpieczeństwo i efektywność działań ratowniczych.

Nowa przyczepa została specjalnie zaprojektowana, aby sprostać wyzwaniom związanym z walką z pożarami w trudno dostępnych miejscach, takich jak lasy czy obszary oddalone od źródeł wody. Została wyposażona w blisko półtora kilometra węży tłocznych oraz zbiornik na wodę o pojemności 13 metrów sześciennych, co pozwoli na efektywne działania nawet w miejscach, gdzie dostęp do wody jest utrudniony.

Dodatkowo, przyczepa wyposażona jest w niezbędne pompy i armaturę, co czyni ją ważnym elementem nie tylko w walce z pożarami, ale również w działaniach przeciwpowodziowych oraz usuwaniu skutków nawałnic. Taka uniwersalność zwiększa gotowość jednostki do reagowania na różnorodne zagrożenia, zwiększając tym samym bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia.

Inwestycja ta podkreśla znaczenie i potrzebę modernizacji sprzętu ratowniczego. Dzięki nowej przyczepie, OSP Kołczewo staje się jednostką lepiej przygotowaną do działania w ekstremalnych warunkach, co jest nieocenione w czasach, kiedy zmiany klimatyczne przynoszą coraz więcej wyzwań dla strażaków na całym świecie.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/42417/