ikamien.pl • Wtorek [02.04.2024, 08:27:06] • Golczewo

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Golczewie

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Golczewie

fot. golczewo.pl

W dniu 27 marca odbyła się 66., ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Golczewie.

W porządku obrad nie zabrakło miejsca na podsumowanie działalności organów gminy przez ostatnie ponad 5 lat. Burmistrz Maciej Zieliński podziękował za współpracę radnym oraz sołtysom, kierownikom i pracownikom jednostek organizacyjnych oraz wszystkim współpracownikom i osobom zaangażowanym w działania na rzecz rozwoju naszej wspólnej małej ojczyzny. Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Caban również podsumował mijającą kadencję wręczając pamiątkowe grawertony , dziękując wszystkim za współpracę i zgodne działania na rzecz mieszkańców.

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Golczewie

fot. golczewo.pl

W swoim wystąpieniu Burmistrz wskazywał, że w latach 2018 – 2024 zrealizowano wiele inwestycji na terenie całej gminy. W trakcie realizacji jest kilka kolejnych a następne są w przygotowaniu. Szczególnie cieszą te, które rozwijają infrastrukturę i służą budowaniu dobrych warunków do życia. We wspomnianym okresie zmodernizowano kilka dróg gminnych i powiatowych, był inwestycje w sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, szkoła w Golczewie zyskała nowe oblicze dzięki termomodernizacji, wyremontowanym pracowniom, doposażeniu w nowe sprzęty czy odnowionym salom sportowym. Dzięki podpisaniu umowy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych finansowanych z programu Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego gruntownej termomodernizacji doczeka się budynek szkoły w Wysokiej Kamieńskiej.

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Golczewie

fot. golczewo.pl

„Nie sposób opowiedzieć o wszystkich projektach społecznych i inwestycyjnych. Troska o rozwój naszej Gminy, dbałość o jej sprawne funkcjonowanie, mobilizowały do podejmowania szeregu ważnych decyzji. Rozsądna polityka budżetowa i sięganie po dostępne zewnętrzne środki zewnętrzne sprawiło, że Gmina Golczewo znajduje się dziś w przyzwoitej kondycji finansowej realizując jednocześnie milionowe zadania inwestycyjne” – mówił Maciej Zieliński.

Upływająca kadencja pokazała że wiele można zrobić, ale również jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Będzie to wyzwanie dla nowo wybranych przedstawicieli Gminy wybranych w nadchodzący wyborach.

golczewo.pl

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/42342/