ikamien.pl • Poniedziałek [01.04.2024, 10:19:15] • Gmina Wolin

Witamy wiosnę w Kodrąbiu! Tradycja i natura w parze: Kodrąbskie bociany znów w domu

Witamy wiosnę w Kodrąbiu! Tradycja i natura w parze: Kodrąbskie bociany znów w domu

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak co roku, niezawodne bociany dotarły na Wyspę Wolin, a w szczególności do naszego malowniczego Kodrąbia, aby przywitać nowy sezon życia. Te majestatyczne ptaki, od lat zakładające gniazdo na słupie w centrum wsi, już rozpoczęły przygotowania do kolejnego etapu – wylęgu swoich piskląt.

Ta konkretna para bocianów stała się swego rodzaju ikoną miejscowości, odwiedzając nas każdego roku bez wyjątku. Ich wielkie gniazdo, znajdujące się na widoku wszystkich mieszkańców i turystów, jest nie tylko świadectwem cyklu przyrody, ale również symbolem siły i wytrwałości, które te ptaki reprezentują.

Witamy wiosnę w Kodrąbiu! Tradycja i natura w parze: Kodrąbskie bociany znów w domu

fot. Andrzej Ryfczyński

Nie mniej ważni są nasi mniejsi skrzydlaci przyjaciele – wróbelki, które z gracją dzielą z bocianami przestrzeń, pozostając tutaj na zimę. Pomimo różnic w wielkości, współistnieją one w harmonii, przypominając nam o bogactwie i różnorodności naszej lokalnej fauny.

Wkrótce rozpocznie się kluczowy okres wysiadywania jaj, który jest zawsze wyczekiwany z ogromną ciekawością przez mieszkańców oraz miłośników ptaków. Dzięki bogatym terenom rolniczym otaczającym Kodrąb, a także bliskości rowów melioracyjnych i malowniczego Jeziora Czajcze, bociany nie będą miały problemów z wykarmieniem swojego potomstwa. Przyroda raz jeszcze udowadnia, że jest niezwykle odporna i cykliczna. Obecność bocianów w Kodrąbiu to znak, że wiosna nadeszła w pełni, a z nią odrodzenie i świeżość, której tak bardzo pragniemy po długich miesiącach zimy. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców oraz gości, aby zatrzymali się na moment i podziwiali ten cud natury. Nie zapominajmy, aby chronić i szanować naszych skrzydlatych sąsiadów oraz środowisko, które wspólnie dzielimy.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/42336/