Hala Sportowa im. A. Grubby w Międzyzdrojach • Wtorek [15.11.2011, 13:01:10] • Międzyzdroje
Międzyzdroje: I kolejka MALF

fot. Hala Sportowa im. A. Grubby w Międzyzdrojach
W sobotę 12 listopada 2011 r. w hali sportowej im. A. Grubby przy SP nr 1 w Międzyzdrojach została rozegrana pierwsza kolejka Międzyzdrojskiej Amatorskiej Ligi Futsal-u. Organizatorem rozgrywek jest Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach.
Pierwsze spotkanie sobotniego popołudnia rozpoczęło się o godz. 17.00 meczem pomiędzy Falą, a SP Leśnikiem-Oldboy. W przeciwieństwie do drużyny Fali zawodnicy SP Leśnika-Oldboy zjawili się w zaledwie pięcioosobowym składzie. Tym samym drużyna SP L-O nie miała możliwości dokonywania zmian. Oczywiście brak ławki rezerwowej odbił się na wyniku. Od początku spotkania młoda drużyna Fali atakowała i z minuty na minutę powiększała bramkową przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7 : 2 na korzyść Fali. Najwięcej goli w tym meczu strzelił Miłosz Gajda (Fala) – 4 gole (w tym jedna samobójcza).
Drugie spotkanie zaplanowane na godz. 18.00 rozegrały drużyny Dargobądz PTAMPA i Leśnika. W tym spotkaniu od pierwszych minut meczu twarde warunki postawił Leśnik. Szybka i zdecydowana gra Leśnika przyniosła znakomity efekt bo już po pierwszej połowie prowadzili 0 : 4. Druga połowa tego meczu była tylko formalnością i ostatecznie wynik został ustalony na 2 : 8 na korzyść Leśnika. Najlepszym strzelcem tego spotkania okazał się Grzegorz Stolarczuk z czterema trafieniami. Podczas tego meczu sędziowie musieli często sięgać do kieszeni po kartki ze względu na niesportowe zachowanie zawodników przejawiające się wulgaryzmami.
Ostatnie spotkanie pierwszej kolejki MALF to pojedynek pomiędzy Klifem i UKS Orliki. Pierwsza połowa tego meczu zapowiadała wyrównaną walkę do ostatnich minut czego rezultatem był wynik 1 : 0 na korzyść Klifu. Jednak w drugiej połowie zawodnicy UKS Orliki popełnili kilka błędów, które zostały bezlitośnie wykorzystane przez strzelców Klifu. Ostatecznie wynik spotkania to 7 : 3 na korzyść Klifu. W tym spotkaniu Jan Rączewski (Klif) popisał się hat-tricem.
Podczas pierwszej kolejki MALF w trzech meczach strzelono łącznie 29 bramek, sędziowie pokazali 7 żółtych kartek, a na boisko wyszło łącznie 48 zawodników. Zapraszamy do śledzenia wyników, tabeli oraz statystyk na stronie internetowej Ligi www.malf.ligspace.pl oraz na profilu facebook: www.facebook.com/LigaMALF. Zapraszamy również do przeglądania zdjęć, które będą zamieszczane na wyżej wymienionych stronach.