ikamien.pl • Sobota [05.11.2011, 08:09:05] • Kamień Pomorski
Kamień Pomorski: Czy prawidłowo przeprowadzono proces prywatyzacji kamieńskiego uzdrowiska?

fot. Marian Klasik
26 października 2011 r. miało miejsce parafowanie projektu umowy sprzedaży 15.485 udziałów stanowiących 89,5% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Kamień Pomorski Sp. z o.o. z siedzibą w Kamieniu Pomorskim pomiędzy Zespołem powołanym do przeprowadzenia negocjacji przy prywatyzacji Spółki a Nałęczowskim Towarzystwem Inwestycyjnym S.A. z siedzibą w Nałęczowie działającym w imieniu i na rzecz Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie reprezentowanym przez BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie.
Tej treści komunikat, kończący proces prywatyzacji spółki Uzdrowisko Kamień Pomorski ukazał się na stronach Serwisu Prywatyzacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Czy komunikat ten oznacza, że kamieńskie uzdrowisko po ponad 135 letniej (1876 rok) historii istnienia należeć będzie do innego miasta, od miasta oddalonego od Kamienia Pomorskiego o 636 kilometrów?

Uzdrowisko - otwarcie w 1956 roku po zniszczeniach wojennych.( fot. archiwum autora
)
O odpowiedź na tak postawione pytanie zwracamy się do pani Renaty Bielaszewskiej-Mamzer - prezesa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, osoby która w imieniu władz Kamienia Pomorskiego brała udział w negocjacjach zakupu udziałów spółki Uzdrowisko Kamień Pomorski Sp. z o.o. z siedzibą w Kamieniu Pomorskim.
- W dniu 31 października 2011 roku Kamieńskie TBS wystąpiło z pismem skierowanym do Ministra Skarbu Państwa, w którym podnosi wątpliwość co do prawidłowości wyboru Potencjalnego Inwestora - mówi Renata Bielaszewska-Mamzer i dodaje: - Zgodnie z procedurą zastosowaną przez ministerstwo przedstawiony status oferenta nie spełnia postawionych przez Skarb Państwa wymogów. Wobec zaistniałej, formalnie niejasnej sytuacji, Kamieńskie TBS zwróciło się o jednoznaczne wyjaśnienie przedstawionych wątpliwości.
Nie tak dawno wybraliśmy nowych parlamentarzystów: posłów i senatorów, więc jeśli jest choćby iskra nadziei oczekujemy, że zrobią wszystko pospołu, bez względu na przynależność partyjną, by uzdrowisko było własnością naszego miasta. Nie może być tak, że przez zaniechanie z bogactw Ziemi Kamieńskiej – solanki i borowiny – korzyści mieć będą mieszkańcy województwa lubelskiego. Jeśli tak miałoby być, to jako rekompensatę niech nam przekażą dochody jednej z kopalń Lubelskiego Zagłębia Węglowego np. „Bogdanki”.