ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2023, 18:06:34] • Gmina Wolin

Pożegnanie lata w Ładzinie

Pożegnanie lata w Ładzinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Kiedy lato zbliża się ku końcowi, mieszkańcy wsi i miast z całego kraju szukają sposobu, by uczcić te ciepłe miesiące i przygotować się na nadejście jesieni. W Ładzinie jednak pożegnanie lata to nie tylko chwila zadumy nad mijającym czasem, ale przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, świętowania i dzielenia się radością.

9 września w malowniczym Ładzinie miał miejsce niezwykły piknik - już trzeci w tym sezonie, ale jednocześnie ostatni. Organizowany z ogromnym zaangażowaniem przez Sołtysa i Radę Sołecką, wspieranych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Ko-bitka" oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Ładzina.

Pożegnanie lata w Ładzinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców oraz gości. Sprzyjała temu idealna, słoneczna pogoda. Dzieci biegały wśród dmuchańców, poddając się kreatywnym malunkom, ścigały bańki mydlane, podziwiały balony i mogły przejechać się na prawdziwych koniach. Dla dorosłych natomiast wielką atrakcją były pokazy OSP Ładzin, a wieczorem wszyscy bawili się na potańcówce przy dźwiękach znakomitej muzyki.

Pożegnanie lata w Ładzinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Piknik wzbogacił również stanowisko SSP Ładzin, które zaskoczyło wszystkich obecnych swoim stoiskiem pełnym słodkości, zabawą fantową oraz... prawdziwym dinozaurem! Nie można też zapomnieć o Kole Gospodyń Wiejskich, które zaskoczyło wszystkich swoją kulinarną maestrią. Smakołyki były tak pyszne, że niejeden uczestnik prosił o dokładkę, a niektórzy zabrali jedzenie ze sobą dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w pikniku.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/41086/