Roman Perucki jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej, gdzie pracuje w Katedrze Organów, Klawesynu, Akordeonu i Gitary. Prowadzi kursy mistrzowskie oraz jest jurorem konkursów organowych w Polsce i poza jej granicami. W latach 1993-1997 był dyrektorem artystycznym, a od ćwierćwiecza jest dyrektorem naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Od wielu lat jest dyrektorem najstarszego festiwalu organowego w Polsce - Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej, zorganizowanego w tym roku po raz sześćdziesiąty szósty.
Łukasz Długosz jest absolwentem uczelni muzycznych w Monachium i Paryżu oraz Uniwersytetu Yale. Laureat wszystkich krajowych konkursów fletowych oraz finalista konkursów międzynarodowych jest najbardziej utytułowanym polskim flecistą, którego krytycy uznają za jednego z najwybitniejszych wirtuozów fletu. Koncertował w kraju i za granicą współpracując z najlepszymi orkiestrami. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie będąc również jurorem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych. Realizuje się także jako pedagog będąc zatrudnionym w Katedrze Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Obaj wirtuozi są dobrze znani kamieńskiej publiczności. Prof. Roman Perucki debiutował w Kamieniu 32 lata temu, zaś prof. Łukasz Długosz w 2014 r. W duecie mogliśmy ich usłyszeć na festiwalu sześć lat temu. Piątkowy drugi wspólny występ wybitnych artystów odbywał się z empory chórowej poza zagraną na flecie z katedralnego transeptu XII Sonatą Georga Philippa Telemanna. Obaj artyści zaprezentowali utwory Gabriela Fauré'go (Morceau de concours), Janusza Bieleckiego (Passacaglia), Feliksa Nowowiejskiego (Preludium na temat z Kyrie z Mszy XI), Karola Szymanowskiego (Pieśń kurpiowska) i Johannesa Donjona ("Słowiczek" i "Pan!"), zaś samodzielnie R. Perucki wykonał dzieła Alexandre Guilmanta (Marsz na temat Haendla) i Feliksa Mendelssohn-Bartholdy'ego (Sonata organowa f-moll op. 65 nr 1).