ikamien.pl • Piątek [21.10.2011, 13:54:09] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: Wpadł poszukiwany dwoma listami gończymi

Międzyzdroje: Wpadł poszukiwany dwoma listami gończymi

fot. Sławomir Ryfczyński

29-letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego na widok patrolu policji zatrzymał samochód na trawniku i rzucił się do ucieczki. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Był poszukiwany dwoma listami gończymi.

- Zdarzenie miało miejsce około godziny trzeciej w nocy w Międzyzdrojach. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nie udało mu się daleko uciec – opowiada o zatrzymaniu sierż. Marta Kostur z kamieńskiej policji.

Mężczyzna podawał fałszywe dane. Policjanci szybko ustalili jego prawdziwe nazwisko. Okazało się, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi.

- Oprócz tego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad dwa promile – dodaje sierż. Marta Kostur.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz do trzech lat za niezastosowanie się do wyroku sądowego.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/4052/