ikamien.pl • Wtorek [06.06.2023, 22:10:28] • Gmina Międzyzdroje

Włamał się do domu i ukradł pieniądze

Włamał się do domu i ukradł pieniądze

fot. Policja

Kamieńscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 45-latka, który włamał się do jednego z domów, skąd ukradł pieniądze w kwocie około 30 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w gminie Międzyzdroje miejscowi policjanci otrzymali 27 maja 2023 roku. Nieznany wówczas sprawca uszkodził okno i wszedł do środka, dokonał uszkodzeń drzwi wewnątrz budynku oraz zniszczył meble, po czym ukradł pieniądze w kwocie około 30 tysięcy złotych.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. W wyniku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo.

W pojeździe podejrzewanego o to przestępstwo 45-latka, mundurowi zabezpieczyli kilkanaście gramów amfetaminy oraz inne środki odurzające, udało się też odzyskać część skradzionych pieniędzy. Sprawca został zatrzymany. Mężczyzna przyznał, że włamania dokonał sam. Okazało się też, że był on poszukiwany do odbycia wyroku za podobne przestępstwo.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i posiadania środków prawem zabronionych. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie mężczyzna przebywa w zakładzie karnym.

sierż. Katarzyna Jasion

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/40410/