ikamien.pl • Poniedziałek [05.06.2023, 07:55:38] • Międzyzdroje

Spędź Francuski Weekend w Międzyzdrojach

Spędź Francuski Weekend w Międzyzdrojach

fot. Organizator

W długi czerwcowy weekend Międzyzdroje powiewać będą niebiesko-biało-czerwoną flagą. III Rendez Vous Klasyków Citroena zainspirował Vienna House by Wyndham Amber Baltic Miedzyzdroje do organizacji dwóch kulinarnych wydarzeń: Francuskiej Kolacji z Muzyką na Żywo oraz Warsztatów Kulinarnych z Kubą Steuermarkiem w dniach 8-9 czerwca 2023. Kropką nad i będzie rodzinny festyn w sobotę 10 czerwca. Warto być wtedy w Międzyzdrojach!

Będzie się dużo działo! Francuskie oldtimery przybędą do Międzyzdrojów już w czwartek 8 czerwca i przez cały weekend będzie można je podziwiać w okolicach Vienna House by Wyndham Amber Baltic Miedzyzdroje. Jeżeli ktoś kocha francuską haute cuisine to propozycja kulinarna hotelu będzie jeszcze ciekawsza. Oba wydarzenia odbędą się w restauracji On Deck hotelu Vienna House by Wyndham Amber Baltic Miedzyzdroje (Promenada Gwiazd 1). W zależności od pogody – na tarasie przy plaży albo w przeszklonej restauracji z widokiem na morze.

Kolacja Degustacyjna 8 czerwca, 18:00 – 21:00
Właściwie będzie to kulinarno-artystyczne wydarzenie pełne francuskiego uroku, smaków i dźwięków. W centrum wieczoru będzie 5-daniowe menu degustacyjne, przygotowane przez doświadczonego szefa kuchni Sebastiana Sikorskiego. Na talerzach pojawią się, m.in. filet z gładzicy z porem duszonym w śmietance, ratatouille i risotto z prażonego słonecznika ze szparagami czy migdałowy financier z malinowym cremeux i gorącym sosem z granatu. Uzupełnieniem uczty kulinarnej będzie wyselekcjonowane wino, zaproponowane przez hotelowego sommeliera, który opowie o jego pochodzeniu i aromatach. Czas umili gościom szansonistka Klara Gmiter, która zaśpiewa na żywo piosenki ze swojego francuskiego repertuaru, w tym hity Edith Piaf.

Dodatkowe informacje i bilety: evently.pl/events/2475-francuska-kolacja-z-muzyka-na-zywo-w-miedzyzdrojach

Naucz się gotować po francusku z Kubą Steuermarkiem
Dzień później, 9 czerwca o godz. 16:00, startują z kolei warsztaty kulinarne z doskonałym kucharzem i ekspertem „Pytania na Śniadanie” Kubą Steuermarkiem. Razem przygotujecie trzy dania kuchni francuskiej:
• Chłodnik Vichysoisse
• Kaczkę w sosie pomarańczowym canard l’orange
• Gruszkę belle Helene
Po warsztatach będzie można się zrelaksować na wspólnej francuskiej z wyselekcjonowanym winem i podróżą w kulinarny świat.

Dodatkowe informacje i bilety: evently.pl/events/2476-francuskie-warsztaty-kulinarne-z-kuba-steuermarkiem

Ci, którzy spędzają weekend będą mogli w sobotę wziąć udział w festynie rodzinnym w ramach III Rendez Vous Klasyków Citroena, który odbędzie się przy Alei Gwiazd. W programie: pokaz samochodów zabytkowych, stoiska francuskich firm, foodtrucki z francuską kuchnią, francuska muzyka i animacje dla dzieci i młodzieży. Doskonałym miejscem do obserwacji wydarzeń będzie taras Café Vienna, która oferuje doskonałą kawę (również mrożoną), lody, ciasta i wytrawne przekąski.

Dodatkowe informacje o wydarzeniach w Vienna House by Wyndham Amber Baltic Miedzyzdroje: +48 91 32 28 760.

Kasia Otoka

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/40366/