ikamien.pl • Środa [15.03.2023, 16:42:22] • Międzyzdroje

Spektakl teatralny pt. „Kolega Mela Gibsona” w MDK Międzyzdroje

Spektakl teatralny pt. „Kolega Mela Gibsona” w MDK Międzyzdroje

fot. Organizator

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza na przedstawienie teatralne, które odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Spektakl odbędzie się dnia 27 marca 2023 r. o godzinie 18:00 w sali teatralnej MDK.

Tytuł spektaklu to "Kolega Mela Gibsona" autorstwa Tomasza Jachimka. Przedstawienie jest zabawną historią Feliksa Rzepki - aktora w średnim wieku, którego kariera artystyczna w przeszłości ograniczyła się do jednej, "wielkiej" roli Cyrano de Bergerac, dając mu na lata poczucie osobistej wielkości.

Bohater nie może uwierzyć, iż wieloletnie pasmo sukcesów i osiągnięć może się nagle zakończyć. Nie poddaje się jednak i w swojej desperacji ostatecznie, bardzo precyzyjnie reżyseruje oraz gra największą rolę swego życia, która wprawia widza w osłupienie, wywołując jednocześnie salwy śmiechu. Opaczne rozumienie świata, głupota i infantylizm dorosłych są w tej sztuce rozbrajające. Wysoka samoocena Rzepki i próba wykorzystania popularności innych do własnych celów, maluje na twarzy widza szczery uśmiech z ciepłym politowaniem. Barwne wspomnienia Feliksa z wojaży aktorskich tworzą w spektaklu zabawny klimat życiowej przewrotności, śmieszności, braku pokory... doprowadzając publiczność do bezcennej refleksji.
Występuje: Adam Dzieciniak - aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

Z przyjemnością informujemy, że osoby posiadające Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca będą miały wstęp wolny!
Bilety w cenie 30 zł oraz bilety na Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca będą dostępne w kasie domu kultury. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do rezerwacji miejsc już teraz.

Zapraszamy na to niezwykłe przedstawienie, które z pewnością dostarczy wielu emocji i wrażeń. Będzie to wyjątkowy sposób uczczenia Międzynarodowego Dnia Teatru.

MDK Międzyzdroje

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/39803/