ikamien.pl • Wtorek [19.07.2022, 16:40:27] • Międzyzdroje
Festiwal Indii ożywił promenadę. Międzyzdroje nie mogą narzekać na brak gości

fot. ikamien.pl
Fundacja Viva kultura od lat przybliża Polakom egzotyczne kultury orientu. W miniony weekend po raz kolejny jej pracownicy trafili do Międzyzdrojów, a wraz z nimi aktorzy, rzemieślnicy, tancerze, muzycy. Festiwal Indii zapełnił promenadę niczym dawne festiwale gwiazd. I choć prestiżu tych dwóch imprez nie da się porównać to przyznać trzeba, że w niedzielę promenada w kurorcie przypominała już tę sprzed pandemii gdy tłumy ściągały tu znane postaci uczestniczące w Festiwalu Gwiazd. Tegoroczne dni z hinduską kulturą i produktami Przyciągnęły mieszańców i setki turystów, którzy w tych dniach licznie zjechali do kurortu. Mają szansę nie tylko posłuchać muzyki, podziwiać tancerzy ale także spróbować wschodnich przysmaków, wypróbować wyroby branży kosmetycznej.
U swych początków impreza kojarzona była z kolorowymi korowodami ciągnącymi po deptaku w rytm zaśpiewu „Hare Kriszna”. Ten motyw pozostał ale już nie dominuje. Wokół sceny festiwalu wyrosło za to miasteczko namiotowe oferujące charakterystycznie pachnący i różnorodny asortyment.

fot. ikamien.pl
Znudzone tradycyjną szminką panie mogą skorzystać z porad hinduskich kosmetyczek i przyozdobić swe ciała charakterystycznymi dla tamtejszej kultury motywami.

fot. ikamien.pl
Pokazy i prelekcje na temat ajurwedyjskiego gotowania poprowadzi w tym roku gwiazda mołdawskiej telewizji – autorka książki „Przepisy Kariny” Corina Leonte z Mołdawii.