ikamien.pl • Niedziela [03.07.2022, 09:45:55] • Kamień Pomorski

Zatrzymany za przywłaszczenie samochodu

Zatrzymany za przywłaszczenie samochodu

fot. Policja

Kamieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył samochód osobowy. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca br. gdzie 28-latek wykorzystał nieobecność właściciela pojazdu pozostawionego na parkingu i odjechał w nieznanym kierunku. Pojazd został odzyskany, a mężczyzna podejrzany o przestępstwo odpowie za to przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kamieńskiej komendy otrzymali komunikat, że na terenie miasta Szczecin doszło do przywłaszczenia pojazdu marki Seat o wartości ponad 80 tysięcy zł. Sprawca odjechał poruszając się drogą S3 w kierunku Świnoujścia. Został zatrzymany przez patrol w miejscowości Parłówko.

W chwili kontroli kierujący przeskoczył przez fotel w pojeździe, otwierając drzwi pasażera, jednak policjanci uniemożliwili mu ucieczkę. Okazało się, że 28-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i nigdy takich nie posiadał. Ponadto przeprowadzone badania i testy potwierdziły, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a także środków odurzających. Mężczyzna podróżował z kobietą, po jej wylegitymowaniu okazało się, że 27-latka widnieje w systemach policyjnych jako osoba poszukiwana. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych celi.

Pojazd został zwrócony właścicielowi. Teraz 28-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. Katarzyna Jasion

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/37947/