ikamien.pl • Poniedziałek [04.07.2022, 13:45:47] • Gmina Dziwnów

Łączenie czworaczków flisaka

Łączenie czworaczków flisaka

fot. Organizator

Projekt "Łączenie czworaczków flisaka" (wg legendy „O czworaczkach flisaka co Wisłą drewno spławiał” i dalszych) Jerzego Jotki Kędziory wystartował dziś w Dziwnowie. Jeden z bohaterów „zawisł w powietrzu” w parku przy fontannie (ul. Mickiewicza).

Na bazie ww. założenia artystycznego każdy może włączyć się w działania wspierające walkę Ukraińców o wolność i nowe wartości życiowe. Artysta wystawia w Dziwnowie, Mielnie, Sopocie i Ustce bohaterów legendy, którzy na czas projektu afirmują drobnymi błękitno-żółtymi elementami wsparcie dla postawy i walki Ukraińców.

Łączenie czworaczków flisaka

fot. Organizator

Solidaryzują się głównie z rozdzielonymi członkami rodzin, co ich w przeszłości dotknęło. Chłopcy mają ze sobą zwierciadełka, którymi w dzieciństwie nawiązywali ze sobą kontakt. Ty możesz wesprzeć ich działania, kierując „lustrzanego zajączka” na zwierciadełko chłopca, wzmacniając jego impuls łącznościowy. Innym sposobem wspierania idei i włączenia się w projekt jest wykonanie selfie z chłopcem w tle lub zrobienia zdjęcia chłopca i puszczenie go w szeroki odbiór (#czworaczkizukraina).

Łączenie czworaczków flisaka

fot. Organizator

Zachęcamy do podsyłania nam waszych zdjęć w ramach projektu na adres promocja@mosik.pl lub poprzez wiadomość na facebook’u www.facebook.com/morzenaokraglo.

źródło: www.dziwnow.pl

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/37936/