ikamien.pl • Poniedziałek [27.06.2022, 16:51:13] • Międzyzdroje

Sezon 2022 na międzyzdrojskiej plaży oficjalnie otwarty!

Sezon 2022 na międzyzdrojskiej plaży oficjalnie otwarty!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Ostatnia niedziela przywitała nas słoneczną pogodą z tropikalną wręcz temperaturą sięgającą ok. 30º C. Temperatura wody w Bałtyku osiągnęła 18º C, tak więc kąpiących się w morzu plażowiczów było sporo. W rytm wydobywających się z radiowęzła dźwięków „Słonecznego Patrolu” rozpoczęliśmy plażową imprezę pn. „Otwarcie sezonu letniego w Międzyzdrojach”. Akcja prowadzona była wspólnie z Radiem Szczecin przy molo, obok stanowiska ratowniczego. Zbudowaliśmy miasteczko plażowe, gdzie ustawiliśmy leżaki, parasolki, mini - strefę sportową, a w godz. 11:00 – 15:00, prowadziliśmy aktywnie animacje, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło tańca i dobrej zabawy! Była plażowa zumba prowadzona przez międzyzdrojską trenerkę i grupę dziewcząt z Alifitness Międzyzdroje.

Nie obyło się też bez konkursów związanych z plażą jak np. konkurs na wbijanie parawana na czas, czy na najpiękniejszą opaleniznę. Nasi ratownicy WOPR przygotowali pokazy ratownictwa wodnego i każdy z obecnych mógł na własne oczy zobaczyć jak dron może uratować życie tonącemu i jakimi technikami można teraz posługiwać się przy ratowaniu życia.

Sezon 2022 na międzyzdrojskiej plaży oficjalnie otwarty!

fot. Andrzej Ryfczyński

Podczas imprezy burmistrz Mateusz Bobek oficjalnie zwiesił Błękitną Flagę na kąpielisku morskim, jak również zaprezentował nowy sprzęt ułatwiający plażowanie niepełnosprawnym – wózek do kąpieli dla osób niepełnosprawnych.

Sezon 2022 na międzyzdrojskiej plaży oficjalnie otwarty!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak poinformował: „Błękitna Flaga na naszym kąpielisku powiewa już ponad 10 lat, co świadczy o wysokim standardzie naszego kąpieliska i świadczonych na nim usług. Cieszy nas to niezmiernie i obliguje do dalszych działań. Sezon 2022 uważam oficjalnie za rozpoczęty!”.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/37899/