ikamien.pl • Sobota [25.06.2022, 10:43:33] • Kamień Pomorski

Zapraszamy na „Piknik z Produktem Polskim”

Zapraszamy na „Piknik z Produktem Polskim”

fot. Organizator

W sobotę 25 czerwca br. o godz. 14.00 na terenie Mariny w Kamieniu Pomorskim rozpocznie się „Piknik z Produktem Polskim”, podczas którego zostaną rozegrane powiatowe eliminacje konkursu kulinarnego „Bitwa regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek wsparcia Rolnictwa.

Gospodynie powalczą na Marinie

Celem „Bitwy Regionów” jest przede wszystkim krzewienie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. W konkursie weźmie udział jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu kamieńskiego i polickiego. Gospodynie przygotują swoją popisową potrawę, którą będzie oceniało jury. Najwyżej ocenione KGW otrzymają nagrody finansowe, zaś zwyciężczynie - przepustkę do półfinału wojewódzkiego.

Oprócz potyczek kulinarnych podczas pikniku zaplanowano również inne atrakcje w postaci animacji dla dzieci i występów zespołów muzycznych. Piknik z Produktem Polskim potrwa do godz. 19.00, a impreza będzie też elementem obchodzonych w ten weekend Dni Kamienia Pomorskiego.

źródło: kamienpomorski.pl

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/37877/