ikamien.pl • Piątek [17.06.2022, 18:49:37] • Kamień Pomorski

Dni Kamienia Pomorskiego 2022!

Dni Kamienia Pomorskiego 2022!

fot. Organizator

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Dni Kamienia Pomorskiego, podczas których każdy znajdzie coś dla sobie!

Zaczynamy w piątek 24 czerwca od Inauguracji 58. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej! Pierwszego dnia Festiwalu miłośnicy muzyki klasycznej usłyszą koncerty w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz duet organowy - Karolinę Karkucińską i Macieja Wotę.

Sobota będzie świętem kamieńskiego żeglarstwa. Tego dnia odbędzie się 10-lecie Mariny Kamień Pomorski. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. Regaty o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego, a także Piknik Marynistyczny z zabawami dla dzieci, ciepłym poczęstunkiem, darmowymi kajakami oraz występem zespołu IGA’cki Band, który zagra muzykę szantową.

W tym dniu odbędzie się także konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów” – organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z KOWR, KRUS oraz ARiMR.
W niedzielę od godziny 12.00 zapraszamy na projekt „Wolin z rybą na talerzu”, podczas którego czekać będą takie atrakcje jak darmowa degustacja ryb, warsztaty kulinarne, strefa kinowa, konkursy z nagrodami, animacje i atrakcje dla dzieci w strefie Rybki Wolinki,
Po dniu pełnym kulinarnych doznań zapraszamy na występy artystów. O godzinie 18.30 wystąpi rockowy zespół House Of Death, którego wokalistą jest Juan Carlos Cano, zwycięzca jednej z edycji The Voice of Poland.

O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich na koncert głównej gwiazdy Dnia Kamienia Pomorskiego, dobrze znanego zespołu ZAKOPOWER! Polski zespół wykonujący muzykę folkową z elementami rocka i jazzu, założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę, który jest także twarzą i liderem zespołu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/37817/