ikamien.pl • Niedziela [26.12.2021, 17:05:53] • Wolin

Co z tym oświetleniem ulicznym w Wolinie? Urząd Miejski wyjaśnia: Właścicielem oświetlenia drogowego jest Enea Oświetlenie Sp. z o.o. w Szczecinie

Co z tym oświetleniem ulicznym w Wolinie? Urząd Miejski wyjaśnia: Właścicielem oświetlenia drogowego jest Enea Oświetlenie Sp. z o.o. w Szczecinie

fot. Mieszkaniec

Mieszkańcy pisali do nas w sprawie niedziałających latarni ulicznych w Wolinie. Szokiem było to, że jeden z mieszkańców w ciągu zaledwie kilku minut natknął się na kilkadziesiąt niedziałających latarni ulicznych. Teraz do sprawy odniósł się zastępca burmistrza Wolina, Jarosław Mikołajczyk. W jego odpowiedzi czytamy m.in, że właścicielem oświetlenia drogowego jest Enea Oświetlenie Sp. z o.o. w Szczecinie.

- Konserwację oświetlenia drogowego Enea Oświetlenie zleciła Firmie „ Grupa Energetyczna Eugeniusz Brzostek ul. Leśna 3, 72-4510 Wysoka Kamieńska”, obecnie konserwacji podlegają 1332 punkty świetlne na terenie całej Gminy Wolin. Czas usuwania awarii na oświetleniu drogowym realizowany jest zgodnie z umowa -5 3 pkt 2,3 - tłumaczy Mikołajczyk i jednocześnie przywołuje wspomniane punkty:

2 Uszkodzenia i awarie będą likwidowane przez Wykonawcę z należytą starannością, z zachowaniem następujących terminów :
a. usuwanie awarii w sieci oświetleniowej — (licząc od momentu przyjęcia zgłoszenia)
w linii kablowej - do 7 dni roboczych,
w linii napowietrznej - do 4 dni roboczych,
b. wymiana przepalonych źródeł światła - do 6 dni roboczych (z zastrzeżeniem p.3),
c. interwencje w przypadku oświetlenia załączonego w ciągu dnia załatwiane będą w czasie do 5 godzin.
3. Obsługę w zakresie poprawnego funkcjonowania punktów świetlnych uważa się za przeprowadzoną w sposób należyty, jeżeli liczba niesprawnych opraw oświetleniowych w stosunku do ich ogólnej liczby nie przekracza 5%. Jako reprezentatywne dla wszystkich eksploatowanych opraw oświetleniowych uznaje się wynik, gdy po dokonaniu kontroli minimum 100 kolejnych opraw wybranych ciągów oświetleniowych, ilość niesprawnych punktów świetlnych nie przekroczy 5%. Wyłącza się z powyższego awarie, które wystąpiły w sieci i nie zostały ujawnione przez zgłoszenia, objazdy kontrolne oraz planowe przeglądy sieci. Zamawiający może określić niższe standardy funkcjonowania punktów świetlnych na terenie Gminy.

Z wypowiedzi zastępcy burmistrza Wolina dowiadujemy się także, że procedura usuwania awarii zgodnie z umową wygląda następująco:
1. Awaria zgłoszona jest telefonicznie do pracownika urzędu
2. Pracownik urzędu na elektronicznej platformie zgłasza awarię firmie zajmującej się konserwacją oświetlenia, która zgodnie z przytoczonym 3 pkt 2a, b, umowy jest zobowiązana usunąć awarię, a z uwagi na ilość konserwowanych punktów świetlnych przez wskazana firmę, mogą występować okresowe opóźnienia usuwanie awarii.

Miejmy tylko nadzieję, że problem braku oświetlenia przy kilku ulicach Wolina już wkrótce przestanie istnieć.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/36495/