ikamien.pl • Poniedziałek [21.12.2020, 01:15:39] • zachodniopomorskie

Wykorzystajcie okres świąteczny na zgłoszenia do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2021

Wykorzystajcie okres świąteczny na zgłoszenia do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2021 – Do zdobycia nagrody w łącznej wysokości 25.000 euro – Termin zgłoszeń: 31 stycznia 2021 r.

Przypominamy: w XXIV konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2021 prace można składać w kategoriach: Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia i „Dziennikarstwo na Pograniczu”.

Na kilka dni przed Świętami Cornelius Ochmann, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, jednego z fundatorów i organizatorów konkursu przypomina o terminie upływającym 31 stycznia 2021 roku: „Apeluję do dziennikarzy z Polski i Niemiec: Wykorzystajcie okres świąteczny do zgłoszenia prac w konkursie. Spektrum tematów przyjmowanych w konkursie sformułowane jest bardzo szeroko. W ten sposób organizatorzy umożliwiają autorkom i autorom podjęcie nowatorskich tematów, do tej pory nieobecnych w polsko-niemieckim dyskursie medialnym”. Prace konkursowe powinny wspierać integrację obu państw w Unii Europejskiej. Także artykuły i audycje dotyczące trudnej polsko-niemieckiej historii mają szansę na nagrodę. Organizatorzy przypominają o możliwości zgłoszenia większej liczby prac obowiązującej od poprzedniej edycji konkursu.

Warunki konkursu:
O nagrodę mogą ubiegać się polsko-i niemieckojęzyczne dziennikarki i polsko i niemieckojęzyczni dziennikarze oraz rozgłośnie, redakcje i wydawnictwa za prace, które po raz pierwszy ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w internecie w Polsce i / lub Niemczech w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku i które odpowiadają warunkom konkursu w kategoriach:
PRASA: artykuły prasowe z dzienników i czasopism oraz artykuły opublikowane w Internecie). Długość pracy prasowej nie może
przekraczać 25.000 znaków.

RADIO i TELEWIZJA: Czas trwania programu radiowego i telewizyjnego nie może przekroczyć 60 minut.

MULTIMEDIA: Zapoznanie się jurora ze wszystkimi częściami składowymi pracy nie może przekraczać 60 minut. Warsztat dziennikarski, dobrze opowiedziana historia i innowacyjne opracowanie pod względem technologicznym mają w przypadku prac zgłoszonych w tej kategorii równe znaczenie. Jury bierze pod uwagę jakość dziennikarską, zrozumiałość, wiarygodność, znaczenie oraz transparentny research.

Szczególnym zainteresowaniem jury cieszą się prace w następujących formatach: multimedialny storytelling z tekstem, video, grafiką i/lub audio; (interaktywne) reportaże; pogłębione analizy; projekty dziennikarskie z użyciem danych; projekty medialne, które w innowacyjny sposób angażują szeroką publiczność (np. poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych).

„Dziennikarstwo na Pograniczu” (finansowana przez Województwo Zachodniopomorskie): Praca powinna w sposób przykładny dokumentować integrację, przemiany i nowe wyzwania codzienności na pograniczu i pochodzić z redakcji z sześciu regionów partnerskich – jednego z polskich województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego lub niemieckich krajów związkowych Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie lub Wolne Państwo Saksonia.
Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, Polsko-Niemieckie Dni Mediów odbędą się w dniach 27-28 maja 2021 roku w Szczecinie, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystej Gali 27 maja 2021.

Prace można składać przez internetowy system rejestracji: zgloszenia2021.dnimediow.org/wyslij-plik.html.
Kryteria oceny prac we wszystkich kategoriach, dokumenty zgłoszeniowe oraz inne sposoby zgłoszeń prac dostępne są na stronie Nagrody.

Magdalena Przedmojska
koordynatorka projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/33578/