ikamien.pl • Wtorek [18.08.2020, 10:18:03] • Dziwnów

Wystartowały regaty Laser Europa Cup

Wystartowały regaty Laser Europa Cup

fot. Organizator

Wczorajszymi, pierwszymi wyścigami, rozpoczęły się regaty cyklu Laser Europa Cup w Dziwnowie, które potrwają do środy 19 sierpnia 2020 roku. W planie jest rozegranie (łącznie) 8 wyścigów (trzy w poniedziałek i wtorek, dwa w środę), a rywalizować z sobą będzie 191 zawodniczek i zawodników z sześciu krajów (Polska, Niemcy, Holandia, Litwa, Czechy, Szwecja).

Poniedziałkowy start, decyzją zespołu sędziowskiego, został przesunięty na godzinę 13.00 (z pierwotnie planowanej 12.00). Wszystko przez wiatr, który w godzinach południowych nie był na tyle wystarczający, aby można było rozpocząć zawody. I choć później siła wiatru była dużo lepsza, to i tak pojawiały się momenty, kiedy trzeba było wstrzymać wyścigi, aby zaczekać na dużo lepsze warunki. Te jednak finalnie dopisały i plan na dzisiaj - ku zadowoleniu wszystkich startujących - został zrealizowany.

Wystartowały regaty Laser Europa Cup

fot. Organizator

Szczegółowe wyniki po pierwszym dniu regat (opracowane przez SailingNet) znajdują się w linku: WYNIKI REGAT EUROPA CUP POLAND - DZIWNÓW 17-19.08.2020: 2020.sailingnet.pl/europa-cup/results.html#tab

Zdjęcia z akwenu publikujemy dzięki uprzejmości SailingNet. Jednocześnie zapraszamy do śledzenia relacji on-line (przygotowywanej przez zespół SailingNet), którą można znaleźć w linku: RELACJA Z AKWENU REGAT: www.facebook.com/events/287030742394907/?active_tab=discussion

Krzysztof Zawiliński / www.dziwnow.pl

Współorganizatorem dziwnowskich regat jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/32498/