ikamien.pl • Środa [08.04.2020, 08:38:13] • Kamień Pomorski

Są zabezpieczenia. Ale klienci muszą za nie płacić?

Są zabezpieczenia. Ale klienci muszą za nie płacić?

fot. Czytelnik

Czy to tak teraz powinno wyglądać? – pyta nasza Czytelniczka, która odwiedziła sklep na ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim. Czy zapewniane przez sprzedawców jednorazowe rękawiczki mają być dla klientów sklepów płatne? Właścicielka sklepu informuje że rękawiczki dla klientów wiszą na lodówce i są bezpłatne.

Czy to tak teraz powinno wyglądać? – pyta nasza Czytelniczka, która odwiedziła sklep na ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim. Rękawiczki nie powinny być bezpłatne po wejściu do sklepu? A jeśli nawet to za 1 złoty sztuka? – pisze oburzona. – Chyba przesada. Zarabiać na epidemii?!

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Kamieniu Pomorskim.

Zgodnie z par. 9 ust. 7 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obiekty handlowe lub usługowe, o których mowa w par. 8 ust. 2 pkt 1 i 2, placówki handlowe w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 10 stycznia 2018r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, oraz zarządzający targowiskami (straganami) są obowiązani zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk - przypomina Anna Banasiak, powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim.

Inspektor sanitarny dodaje jednak, że rozporządzenie to nie reguluje kwestii, czy zapewniane jednorazowe rękawiczki mają być dla klientów sklepów płatne czy nie.

Zadzwoniła do redakcji właścicielka sklepu i w rozmowie mówiła że rękawiczki dla klientów wiszą na lodówce i są bezpłatne. Rękawiczki na zdjęciu przesłanie przez czytelnika są płatne i mam na to fakturę i to są rękawiczki na sprzedaż. W rozmowie telefonicznej nie chciała jednak abyśmy wyjaśniali sprawę.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/31309/