Jak było w Serbii? - Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć – powiedzieli nam po przyjeździe.
fot. Maciej Zalewski
Przed kilkoma dniami do Kamienia Pomorskiego wróciła młodzież, która przebywała w serbskim mieście Ćaćak. W skład delegacji weszli: przedstawiciele Powiatu Kamieńskiego i Gminy Kamień Pomorski, wolińskiego Stowarzyszenia Słowian i Wikingów, Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Międzyzdrojach, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica i przede wszystkim młodzież z tej dwóch kamieńskich szkół.
Jak było w Serbii? - Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć – powiedzieli nam po przyjeździe.
fot. A. Pintal
- Sam program był bardzo napięty i intensywny. Mieszkańcy Bałkanów chcieli pokazać jak najwięcej, a mieliśmy przecież tylko 5 dni. Każdy z nich spędzaliśmy na zwiedzaniu pięknych, górskich okolic Ćaćka, oficjalnych wizytach w szkołach czy u władz miasta. Była też wieczorna gala i dyskoteka dla młodzieży – tłumaczy Maciej Zalewski.
fot. Maciej Zalewski
Polacy zostali zaproszeni do Ćaćka przez dyrektora Dragana Kovaćevića z okazji jubileuszu 8-lecia szkoły gastronomicznej zaprzyjaźnionej z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim.