ikamien.pl • Poniedziałek [04.11.2019, 19:19:59] • Wapnica
Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński
Palił się dom w Wapnicy. Strażak uratował psa, który zaszył się w płonącym budynku.
W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe, zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy.

fot. Andrzej Ryfczyński
Kiedy strażacy przystąpili do gaszenia, poddasze już paliło się mocno. Okazało się, że budynek jest chyba z lat 20. ubiegłego wieku i pod tynkiem była trzcina. Pomimo że był z cegły, to i tak pożar był trudny do ugaszenia.

fot. Andrzej Ryfczyński
W pewnym momencie zauważono, że nie ma jednego psa. Strażacy ponownie przeszukali budynek i okazało się, że kiedy przyjechały wozy strażackie i policja, zwierzak powrócił do domu i schował się w swoim ulubionym miejscu. Jeden ze strażaków wyniósł go z budynku. Poza tym nikomu nic złego się nie stało.