ikamien.pl • Środa [31.10.2018, 20:29:12] • Gmina Międzyzdroje

Cukierek albo psikus

Cukierek albo psikus

fot. Andrzej Ryfczyński

W przededniu dnia Wszystkich Świętych, w Lubinie mieszkańcy muszą się zmierzyć z kolędującą grupą, która ma proste żądanie: “Cukierek albo psikus”. Kiedy z wideo domofonu usłyszałem te słowa, byłem nieco zaskoczony. Na ekranie zobaczyłem piękne młode postacie zza grobu, więc nic mi nie pozostało jak przygotować porcję słodyczy.

Chciałem mieć spokojną noc bez koszmarów. Kiedy ze słodyczami udałem się do furtki i przekazałem okup, okazało się, że są to cztery młode dziewczyny z rejonu mojego zamieszkania. Natychmiast zaprzyjaźniły się z moim nowym pieskiem, który pewnie poszedłby z nimi chętnie po Lubinie.

Oto taka krótka historia jednego wieczoru przed Wszystkimi Świętymi. Powstaje nowa tradycja, która rozwesela nam życie w te długie jesienne wieczory.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/26614/