ikamien.pl • Czwartek [04.01.2018, 11:26:44] • Wolin

Największe Jasełka na świecie - Orszak Trzech Króli także w Wolinie

Największe Jasełka na świecie - Orszak Trzech Króli także w Wolinie

fot. kam

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Wśród miast tych znajduje się także Wolin w powiecie kamieńskim.

Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja w Wolinie oraz Szkoła Podstawowa w Dargobądzu zapraszają do Wolina na największe Jasełka na świecie.

O godz. 12:00 sprzed kościoła św. Stanisława BM nastąpi przemarsz barwnego korowodu ulicami miasta przy dźwiękach Orkiestry Dętej im. Br. Edmunda Sobisia ze Szczecina do kolegiaty pw. św. Mikołaja gdzie odbędzie się Msza św. połączona z Jasełkami w wykonaniu uczniów PSP w Dargobądzu.

Po Mszy św. przed kolegiatą koncert Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej przy ognisku i dobrym poczęstunkiem.

Współorganizatorzy orszaku Burmistrz Wolina oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

mzk

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/23767/