ikamien.pl • Czwartek [18.11.2010, 09:05:58] • Kamień Pomorski

Rekowo: Pędził audi, ściął betonowe słupy energetyczne. Wieś bez prądu

Rekowo: Pędził audi, ściął betonowe słupy energetyczne. Wieś bez prądu

www.strazikamien.pl( fot. Straż Pożarna )

Około godziny 0:44 kierowca osobowego audi jadąc z wielką szybkością przez miejscowość ściął dwa słupy energetyczne oraz zniszczył płot. Wrak zatrzymał się dopiero po przejechaniu 200 metrów, roztrzaskując drewniany punkt handlowy.

- Na ziemi leżały przewody energetyczne, na prośbę strażaków technicy odłączyli zasilanie. Cała wieś była pozbawiona dopływu energii elektrycznej – mówi mł. bryg. Daniel Kowaliński ze Straży Pożarnej.

Rekowo: Pędził audi, ściął betonowe słupy energetyczne. Wieś bez prądu

www.strazikamien.pl( fot. Straż Pożarna )

Samochód jest kompletnie zniszczony, jego szczątki były porozrzucane na drodze i chodniku. Pogotowie ratunkowe zabrało jednego nieprzytomnego poszkodowanego.

- Na miejscu wypadku pozostał jeden z pasażerów pojazdu 28-letni mieszkaniec powiatu polickiego, który z pękniętą czaszką, złamanymi żebrami, pękniętą miednicą i złamaną kością kończyny dolnej przewieziony został na oddział intensywnej opieki szpitala w Kamieniu Pomorskim – tłumaczy asp. sztab. Mirosław Bakowicz z kamieńskiej policji.

Rekowo: Pędził audi, ściął betonowe słupy energetyczne. Wieś bez prądu

fot. Policja

Strażacy poszukiwali trzech innych poszkodowanych, prawdopodobnie uczestniczących w wypadku. Mężczyźni sami zgłosili się do szpitala.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch uczestników tego wypadku, w tym kierujący samochodem, uciekło z miejsca zdarzenia, którzy w godzinach rannych zatrzymani zostali w policyjnym areszcie KPP w Kamieniu Pomorskim. Jeden z nich Sebastian S. lat 25, obywatel Niemiec i Łukasz S. lat 22, mieszkaniec gminy Dziwnów – informuje asp. sztab. Mirosław Bakowicz.

W akcji uczestniczyły JRG Kamień Pomorski, OSP Jarszewo, policja oraz pogotowie ratunkowe. W chwili prowadzenia akcji ruch odbywał się wahadłowo.

Od zatrzymanych pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Zatrzymany obywatel Niemiec posiada czynny zakaz kierowania pojazdami na terytorium naszego kraju.

Za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z jego miejsca grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/2265/