ikamien.pl • Wtorek [11.07.2017, 14:10:06] • Kamień Pomorski
Młodzi piłkarze Gryfa na Dobiegniew Cup

fot. Organizator
Poprzedni tydzień był wyjątkowy dla chłopców rocznika 2008/2009 trenujących przy Gryfie Kamień Pomorski. Dwunastka z nich wraz ze swoim trenerem Remigiuszem Pęcakiem oraz dwójką opiekunów Danielem Omelańskim i Mariuszem Kosturem na tydzień udała się do Dobiegniewa, gdzie w kategorii U9 reprezentowała kamieński Gryf w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego - Saller Dobiegniew Cup 2017.
Organizatorzy tego odbywającego się od ponad 26. lat turnieju odwołują się do tradycji Olimpiady, jaką w roku 1944 zorganizowali jeńcy Obozu Oflag II C Woldenberg mieszczącego się w czasie wojny w Dobiegniewie. Od 1995 jego patronem był najwybitniejszy polski trener Kazimierz Górski. Po jego śmierci lubuski turniej został nazwany imieniem szkoleniowca wszechczasów. W tegorocznej edycji w pięciu kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 60. zespołów z Polski, Niemiec, Szkocji, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

fot. Organizator
Dla większości młodych Gryfiarzy był to pierwszy tak długi wyjazd poza rodzinne strony bez najbliższych im osób. Można powiedzieć prawdziwa lekcja nauki samodzielności, utrzymania porządku a także prawdziwej integracji jako drużyna.

fot. Organizator
Po poniedziałkowym uroczystym otwarciu turnieju i prezentacji, we wtorek już z samego rana żaki Gryfa w składzie: Kuba Omelański, Piotr Kostur, Mateusz Pszczółkowski, Wiktor Wisłocki, Bartosz Stępień, Michał Mazur, Antoni Sobczyk, Maksymilian Szpakowski, Nataniel Emeschajmer, Krzysztof Bęgowski, Oliwer Jarczak, Bartosz Kurowski; przystąpiły do rywalizacji.