Tradycyjnie w programie nie zabraknie warsztatów z elementami prezentacji scenicznej (Tomek Kubik, Ośrodek Kultury Gminy Wolin), wspólnego zajęcia integracyjnego dla wokalistów i instrumentalistów (Valerii Burianienko, Kamieński Dom Kultury), warsztatów plastycznych (Hanna Tropina, Magische Kunstschule bei Anna).
Uczestnicy będą mogli zapoznać się z walorami przyrodniczymi i dziedzictwem kulturowym danego rejonu – spędzą czas wolny na plaży, dowiedzą się czy Międzywodzie faktycznie leży między brzegiem Bałtyku a Zalewem Kamieńskim czemu zawdzięcza obecną nazwę (do 1945 roku nazywała się Heidebrink). Czeka na uczestników wspólny spacer po Międzyzdrojach, zdjęcia na słynnej alei Gwiazd, park Chopina, jedno z najdłuższych molo w Europie, pomniki Krzysztofa Kolbergera, Gustawa Holoubka i Jana Machulskiego oraz wejście na punkt widokowy Kaczwej Góry skąd można podziwiać panoramę Zatoki Pomorskiej oraz Mierzei Przytorskiej wraz z widocznymi zabudowaniami portowymi Świnoujścia i niemieckimi "kurortami cesarskimi": Alhbeck, Heringsdorf i Bansin (Niemcy).
Wejście na Kawczą Górę to nie jedyny wstęp do Wolińskiego Parku Narodowego. Współorganizatorem czerwcowej edycji Karwany Kultury jest Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, gdzie się odbędą przesłuchania konkursowe oraz konkurs rysunku.
Dzięki wieloletniej współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin uczestnicy zaproszeni do udziału w corocznej imprezie „Dni Wolina” (24.06, godz. 17:00 – 18:00).
Ścisła współpraca z Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie daje uczestnikom możliwość poznać historię regionu i miasta przez bogatą ekspozycję.
Uwieńczeniem integracji wydarzeń będzie Koncert Uniwersytecki w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie (25.06, godz. 19:30), podczas którego uczestnicy usłyszą wspaniały program muzyki poważnej: Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, Paul Esswood, Capella Thoruniensis, Tadeusz Buczkowski (przygotowanie chóru), Bogdan Narloch (organy).
Fundacja Benefis, Wolin
Foto Organizator