Wśród blisko 30 tysięcy kwiatów, które pojawią się w tym roku na rondach, skwerach i w donicach na terenie całej gminy Dziwnów będą bratki, begonie, aksamitki i pelargonie. Te jednoroczne rośliny sadzone będą w sposób rabatowy i dywanowy. Pojawią się też rośliny ozdobne wieloletnie (krzewy, byliny, drzewa). Planowany jest zakup około ok. 4 tysięcy sztuk jako nasadzenie uzupełniające na już istniejących rabatach. Spora część roślin trafi też do dwóch rewitalizowanych parków miejskich. W parku przy ul. Kaprala Koniecznego w Dziwnowie rośliny pojawią się do końca czerwca. Nasadzenia w parku przy ul. Sienkiewicza będą realizowane na jesieni tego roku.
- Obsługą zieleni, pod nadzorem inspektora ds. zieleni miejskiej, zajmują się pracownicy zatrudnieni w ramach robót publicznych oraz prac społecznie użytecznych - informuje burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.
Burmistrz dodaje, że do tegorocznych robót publicznych na sezon wiosna-lato zatrudnionych jest 8 pracowników. Pracują w pełnym wymiarze godzin (8 godzin). Większą część kosztów utrzymania tych osób pokrywa Powiatowy Urząd Pracy,pozostałe koszta pokrywane są ze środków własnych gminy.
Do prac społecznie użytecznych (trwają od marca do listopada) zatrudniono 9 osób, w wymiarze 40 godzin w miesiącu. Blisko połowę kosztów utrzymania pracowników pokrywa Powiatowy Urząd Pracy, pozostałe koszta pokrywane są ze środków własnych.