ikamien.pl • Sobota [07.01.2017, 09:11:01] • Lubin

Sołtys Lubina: Miejscowości: Lubin i Wapnica nie są pozbawione transportu!

Sołtys Lubina: Miejscowości: Lubin i Wapnica nie są pozbawione transportu!

fot. Czytelnik

Nie milkną echa ostatnich problemów komunikacyjnych mieszkańców gminy Międzyzdroje. Przypomnijmy z informacji przekazanych przez naszych Czytelników, wynikało od stycznia mieszkańcy miejscowości Lubin i Wapnica mieli być pozbawieni jedynego połączenia do Międzyzdrojów. W tej sprawie ponownie skontaktował się z nami sołtys Lubina, Jan Radzimski. - Mieszkańcy miejscowości Lubin i Wapnica nie są pozbawieni transportu. Przewoźnik miał podpisany kontrakt do grudnia, ale ma licencje na przewóz osób. Teraz kursy na trasie Międzyzdroje- Wapnica- Lubin- Międzyzdroje odbywają się 3 razy dziennie.

Jak informuje nas sołtys Lubina, wcześniej wspomniane połączenie miało dofinansowanie od gminy Międzyzdroje. Od stycznia będzie go pozbawione, a mieszkańcy będą musieli więcej zapłacić za bilety.

- Bilety będą droższe o złotówkę- mówi sołtys Lubina, Jan Radzimski.

Jak się okazuje sprawa może zostać pomyślnie rozwiązana wcześniej, niż początkowo mówił sołtys.

- Nie będzie potrzebny jakiś wielki przetarg, maksymalnie powinno to potrwać trzy tygodnie i po tym czasie zostanie wybrany przewoźnik, być może uda się, że będzie to nawet tańszy przewoźnik- dodaje sołtys Lubina, Jan Radzimski.

4 stycznia w Wiklinie odbyło się spotkanie rad sołeckich, sołectw Wicko, Wapnica i Lubin poświęcone m.in. tej sprawie.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/20332/