ikamien.pl • Poniedziałek [18.07.2016, 15:40:12] • zachodniopomorskie

Złodzieje samochodów w rękach policji! Mogą spędzić za kratkami nawet 5 lat

Złodzieje samochodów w rękach policji! Mogą spędzić za kratkami nawet 5 lat

fot. Policja

Pyrzyccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu na terenie Niemiec. 21 – latek, który poruszał się kradzionym Audi, pilotowany był przez swojego nietrzeźwego kompana. Podejrzanym za popełnione przestępstwa przedstawiono zarzuty zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskano mienie wartości ponad 20 tys. złotych.

W minionym tygodniu pyrzyccy funkcjonariusze w ramach współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, którzy, na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali dwóch mieszkańców Szczecina podejrzanych o kradzież pojazdu.

Złodzieje samochodów w rękach policji! Mogą spędzić za kratkami nawet 5 lat

fot. Policja

Jeden z zatrzymanych poruszał się samochodem marki Audi, który został skradziony w Berlinie, ponadto samochód opatrzony był w kradzione tablice rejestracyjne.

21 - latek przez Pyrzyce pilotowany był przez 44 – letniego mężczyznę jadącego przed nim w innym pojeździe, który jak się okazało podczas interwencji znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie niezbędny materiał dowodowy, został przedstawiony prokuratorowi.

Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska/AG

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/18718/