ikamien.pl • Niedziela [01.08.2010, 14:38:36] • Świerzno
Stuchowo na sportowo. Festyn z okazji trzydziestolecia Korony

fot. Wojtek Basałygo
W sobotę (31.07) mieszkańcy Stuchowa hucznie uczcili urodziny swojego klubu piłkarskiego. Był turniej piłki nożnej dla dzieci, konkursy i zabawy oraz zabawa do białego rana.
Przed trzydziestoma laty, 10 sierpnia 1980 roku powstał klub zrzeszony w ramach LZS, Korona Stuchowo. Jednym z inicjatorów był ś.p. Antoni Aszkiełowicz. Do 2002 roku Korona 'wędrowała' pomiędzy A klasą, a B klasą. Ale po sezonie 2001/2002 awansowała do ligi okręgowej, a sezon później do nowo powstałej V ligi. Jak dokąd jest to jej największy sukces.
Podczas festynu przy pałacu nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych oraz przedstawień artystycznych. W rodzinnej atmosferze bawiono się prawie do białego rana. Wręczono także odznaki honorowe ZZPN dla działaczy GKS Korona.