Korzyści dla uczestników_czek warsztatu: Osoby pogłębią wiedzę na temat projektowania uniwersalnego, jego aspektów społecznych i prawnych. Podczas warsztatów odbędzie się kolejna tura po module „Projektowanie uniwersalne przestrzeń dostępna dla wszystkich” zajęć symulacyjnych, które pozwolą zrozumieć potrzeby osób z niepełnosprawnościami w tym z niepełnosprawnością ruchu. Aktywne wózki do symulacji wypożyczyła nam firma Sunrise Medical producent marki aktywnych wózków Quicky. Osoby biorące udział w warsztacie poznają zasady procesów inwestycyjnych w mieście i zasady planowania dostępności.
Za dostępnością przestrzeni idzie dostępność usług i wydarzeń: praca, kultura, sztuka, wydarzenia społeczne - stają się dostępne dla wszystkich.
Prowadzący: Dr hab. inż. arch. Marek Wysocki: Pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Dyrektor Centrum Projektowania Uniwersalnego, pierwszego w Polsce centrum badawczo-rozwojowego realizującego cele wdrażania koncepcji projektowania uniwersalnego w projektowaniu środowiska fizycznego, produktów i usług. Ekspert z zakresu projektowania przestrzeni dostępnej dla osób z niepełnosprawnością i osób starszych. Autor ponad 70 różnych publikacji z tematyki projektowania dla wszystkich oraz ekologii i zrównoważonego rozwoju. Audytor dostępności obiektów i przestrzeni publicznych. Jest pierwszym w Polsce „Access Oficerem”, powołanym na to stanowisko w 2014 roku przez samorząd Miasta Gdyni.
Szkolenie odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 20.
Do udziału zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnościami, seniorów i seniorki oraz rodziców małych dzieci oraz osoby związane zawodowo z architekturą i projektowaniem, urzędników/urzędniczki wydziałów architektury i planowania przestrzennego, radnych/radne, osoby związane z działaniami promocyjnymi i organizacją wydarzeń.
Zgłoszenia proszę wysyłać na adres olga@machinafotografika.pl ( ilość miejsc ograniczona !)