ikamien.pl • Piątek [09.10.2015, 07:52:01] • Wolin

Jasiewicz rozmawiał z mieszkańcami Wolina

Jasiewicz rozmawiał z mieszkańcami Wolina

fot. kam

Eugeniusz Jasiewicz burmistrz Wolina spotkał się z mieszkańcami miasta i gminy Wolin by porozmawiać o problemach gminy i pomysłach do realizacji. Burmistrzowi towarzyszyli kierownicy referatów urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy.

Jedną z interesujących mieszkańców spraw, był fundusz sołecki, inaczej mówiąc budżet obywatelski. - Mamy 30 sołectw i fundusz sołecki wynosi około 400 tysięcy złotych.

Jasiewicz rozmawiał z mieszkańcami Wolina

fot. kam

Mamy dwanaście tysięcy ludzi, z czego 5 tysięcy jest w mieście. Wstępnie przyjęliśmy, że rząd wielkości funduszu sołeckiego dla mieszkańców Wolina wyniósłby około 300 tysięcy złotych, czyli w takiej kwocie społeczeństwo Wolina by decydowało co w jego przekonaniu jest najważniejsze lub niezbędnie potrzebne lub w istotny sposób wpłynęłoby na poprawę życia nas wszystkich. Dlatego więc myślę, że dzisiaj jest dobry czas żeby o tym myśleć, żeby o tym dyskutować. Dlatego też nasze spotkanie jest celowe i zasadne.

Jasiewicz rozmawiał z mieszkańcami Wolina

fot. kam

Takie spotkania będziemy proponować co 3, 4 miesiące, i na nich będziemy ucieleśniali komunikację między organem uchwałodawczym czyli radą miejską i burmistrza ze społeczeństwem – powiedział Eugeniusz Jasiewicz burmistrz Wolina.

Podczas spotkania przedstawiono prezentację pokazującą osiągnięcia gminy w ostatnim czasie w różnych dziedzinach, w tym m.in. zdobycie przez Marinę Wolin 3 Bursztynowych Kotwic wraz z certyfikatem portów jachtowych Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Patronat nad programem objęła Polska Organizacja Turystyczna.

mzk

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/15989/