ikamien.pl • Wtorek [01.09.2015, 08:21:30] • Dziwnów

Dzień piąty czyli optimistowy drużynowy „match racing”

Dzień piąty czyli optimistowy drużynowy „match racing”

fot. Organizator

Trwają żeglarskie Mistrzostwa Świata Optimist w Dziwnowie. Po 4 dniach zmagań indywidualnych przyszedł czas na team racing. Co to jest? Trochę taki optimistowy zespołowy match racing. A dokładniej rywalizacja o tytuł Mistrza Świata w żeglarstwie drużynowym. Bierze w niej udział 48 najlepszych czteroosobowych reprezentacji narodowych. Ścigają się one ze sobą w systemie pucharowym, rywalizując jeden na jednego, w każdym wyścigu o najlepszy wynik na mecie.

Dynamika, emocje, adrenalina to określenie tego, co się działo na wodzie. Piękna rywalizacja, wielki kunszt, obycie w przepisach oraz taktyka młodych żeglarzy pokazała wysoki poziom regat. Dzisiejszego dnia wyłoniona została drużynowa “złota szesnastka”, w której, co powinno ucieszyć wszystkich Polaków, bez większych problemów znalazła się reprezentacja Polski. Jutro ciąg dalszy pucharowych pojedynków, po których zostanie wyłoniony Drużynowy Mistrz Świata. Jedno jest pewne – będzie to reprezentacja jednego z poniższych krajów, a wygra najlepszy.
„Złota szesnastka”: Singapur, Holandia, Stany Zjednoczone, Grecja, Szwajcaria, Argentyna, Szwecja, Węgry, Polska, Wielka Brytania, Hiszpania, Chile, Niemcy, Słowenia, Brazylia, Tajlandia.
Indywidualne starty 275 zawodników z 58 krajów powrócą pojutrze. Po 5 dniach trwania Mistrzostw Świata w klasie Optimist, pomimo przeważających warunków słabo wiatrowych, rozegrane są 4 pełne wyścigi. W klasyfikacji generalnej prowadzą, ex aequo Słoweniec Rok Verderber i Suthon Yampinid z Tajlandii. Stawkę trzech najlepszych zamyka Daniel Hung (Singapur). Najlepszy Polak, Filip Miłoszewski jest 40. po zajęciu kolejno: 12,1,27 i 11 miejsca na mecie.

Dzień piąty czyli optimistowy drużynowy „match racing”

fot. Organizator

Klasa Optimist to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Mistrzostwa Świata potrwają do 4 września. Aktualne wyniki i tracking live można znaleźć na www.optiworlds2015.com, Facebook’u: fb.com/optiworlds2015, Twitterze: @OptiWorlds2015 i Instagramie @optiworlds2015.

Tekst i zdjęcia udostępnione przez
Madzię Makowską
Z Biura Prasowego Mistrzostw

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/15622/