ikamien.pl • Piątek [28.05.2010, 13:15:18] • zachodniopomorskie

Zlikwidowano plantację marihuany

Zlikwidowano plantację marihuany

fot. Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Goleniowa zlikwidowali plantację marihuany. Z zabezpieczonych krzewów można by było wyprodukować około trzech kilogramów marihuany o szacunkowej wartości na czarnym rynku około 75 tys zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie współpracując z funkcjonariuszami z Goleniowa otrzymali informację od mieszkańców o plantacji konopi na jednym z ogrodów działkowych. Początkowo informacja ta była bardzo lakoniczna jednak kolejne ustalenia i kolejne informacje przyświadczały ich, że kierunek ich pracy jest dobry i zmierzający do ustalenia miejsca uprawy krzewów oraz też osób którzy tą plantacją się zajmują.

- Kryminalni zaczęli pogłębiać swoją wiedzę na temat rzekomej uprawy konopi i z upływem czasu byli coraz bliżej ustalenia miejsca gdzie uprawa się znajduje. Również byli coraz bliżej osób odpowiedzialnych za przygotowanie plantacji – mówi mł.asp. Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.

Kiedy ich dane były na tyle szczegółowe i dokładne podjęto decyzje o realizacji sprawy. W jednej chwili wkroczyli na teren działki na której znajdował się niewielki dom. Tam potwierdzili wszystkie zebrane w sprawie dane. Na drugim pietrze budynku odnaleźli krzewy wysokie na ponad 1 metr z których można by było wyprodukować około 3 kilogramów narkotyków o szacunkowej wartości około 75 tys zł. W pomieszczeniu znajdowały się lampy naświetlające plantację oraz też inne urządzenia wspomagające wzrost roślin.

Podczas czynności policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przygotowali uprawę. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Szczecina wcześniej nie notowani za przestępstwa narkotykowe. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu całości materiału dowodowego jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/1505/