W piątek delegacja została przywitana przez burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza w „Dworku Wolińskim”. Tam gościom wyświetlono filmy promocyjne o naszej gminie oraz wręczono materiały promocyjne.
fot. Organizator
W dniach 19 do 21 czerwca 2015 r. gminę Wolin z roboczą wizytą odwiedziła delegacja gminy Walim z wójtem Gminy Walim Adamem Hausman, sekretarzem Aleksandrą Ignaszak oraz radnymi i sołtysami gminy Walim. Była to pierwsza wizyta w nowej kadencji radnych oraz sołtysów. Ponad połowa osób odwiedzili naszą gminę po raz pierwszy.
W piątek delegacja została przywitana przez burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza w „Dworku Wolińskim”. Tam gościom wyświetlono filmy promocyjne o naszej gminie oraz wręczono materiały promocyjne.
fot. Organizator
W sobotę, członkowie delegacji rozpoczęli zwiedzanie naszej gminy od biblioteki miejskiej w Wolinie. Z nieukrywanym uznaniem zapoznali się z architekturą obiektu gdzie miłym zaskoczeniem, dla nich była czytelnia dziecięca, nie tylko ze względu na nowoczesny sprzęt i przyjazny wystrój ale ze względu na towarzyszący temu pomieszczeniu motyw sów, będących symbolem gór Sowich, pośród których położona jest gmina Walim.
fot. Organizator
Po pamiątkowym zdjęciu nasi goście zwiedzili Kolegiatę św. Mikołaja oraz wysłuchali historii tego obiektu przedstawionej przez dyrektora Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego Ryszarda Banaszkiewicza. Kolejnym punktem zwiedzania był basen jachtowy oraz nowy budynek „Albatrosa”. Zwiedzanie obiektu zakończone zostało poczęstunkiem w postaci smażonej oraz wędzonej rybki przygotowanej przez panią Czesławę Łaskarzewską. Goście zapoznali się również z historią Wolina oraz osobą króla Danii Haralda Sinozębego w tym z inskrypcją znajdującą się na kamieniu runicznym upamiętniającym tego władcę. Bogata historia oraz ciekawe eksponaty wolińskiego muzeum były tylko wstępem do przygody jaką przyjaciele z Walimia napotkali w skansenie Centrum Słowian i Wikingów. Tam, już w roli niewolników, poddali się średniowiecznym zasadom poznając tajniki życia ówczesnych Słowian i wikingów. Po tym niecodziennym doświadczeniu, delegacja uzupełniła stracone kalorie próbując pysznego posiłku słowiańskiego przepisu. Działalność stowarzyszenia oraz Spółdzielni socjalnej Drakkar przedstawił prezes Wojciech Celiński. Nasi goście mieli sporo szczęścia albowiem odwiedzili nasz skansen w dniu obchodów „Nocy Kupały”. Cała męska część delegacji musiała wziąć udział w ocenianiu konkursu wianków uplecionych przez młode „Słowianki”, co przyjęte zostało z dużym entuzjazmem.