ikamien.pl • Piątek [24.10.2014, 16:10:21] • Międzyzdroje
„Inny punkt widzenia” z Grzegorzem Miecugowem

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach
Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowała spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, dziennikarzem, redaktorem, felietonistą. Na wieczór autorski licznie przybyli mieszkańcy Międzyzdrojów, jak również goście z Dziwnowa i grupa osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kamienia Pomorskiego.
Grzegorz Miecugow od zawsze jest związany z radiem i telewizją. Przyznał jednak, że nie chciał być kojarzony z osobą swojego ojca, Bruna Miecugowa, który był bardzo znaną postacią w rodzinnym mieście Krakowie. Chciał w swoim życiu sam dojść do wszystkiego, a nie przez nazwisko, które było rozpoznawane. Z tego powodu wyjechał do Warszawy.

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach
Jak sam stwierdził, jest farciarzem, ponieważ większość jego decyzji, które podejmował w życiu, była przypadkiem, albo zbiegiem nieoczekiwanych zdarzeń. Na swojej drodze zawodowej spotykał ludzi, którzy byli mu przychylni i wspólnie stawiali sobie cele do realizacji. Już w dzieciństwie, które spędził w Krakowie na Krupniczej miał za sąsiadów Wisławę Szymborską, Stefana Kisielewskiego (po jego synu Jurku donaszał ubranka), Jana Sztaudyngera czy Sławomira Mrożka.
Grzegorz Miecugow opowiedział o programach, które prowadzi. „Szkło kontaktowe” to magazyn satyryczno-polityczny, gdzie swoje pytania mogą zadawać widzowie, dzwoniąc do studia. Wraz z Marią Czubaszek, Arturem Andrusem, Tomaszem Jachimkiem i wieloma innymi gośćmi komentują wydarzenia społeczno-polityczne w kraju i za granicą.

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach
Jego autorskim programem jest „Inny punkt widzenia”, gdzie zaproszeni goście rozmawiają o kulturze, nauce, filozofii, religii. Pod tym samym tytułem w 2005 roku została wydana książka, która zawiera rozmowy ze znanymi ludźmi takimi jak: Stanisław Lem, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr.
Ponadto Grzegorz Miecugow opowiedział o swojej pierwszej beletrystycznej książce pt. „Przypadek”. Zawsze chciał napisać felieton o kosmosie, jednak stwierdził, że sam w sobie nie będzie interesujący. Postanowił „przemycić” go w treść akcji. Książka to historia mężczyzny, który przeżywa silny wstrząs emocjonalny, z którym próbuje sobie poradzić.