ikamien.pl • Sobota [20.09.2014, 09:00:25] • Kamień Pomorski
Niemcy na czele po 1.dniu Międzynarodowych Mistrzostw Polskiej Klasy Optimist

fot. Organizator
Zakończył się pierwszy dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polskiej Klasy Optimist Crewsaver Cup w Kamieniu Pomorskim. Wśród blisko 400 startujących zawodników najwyższą formę prezentują reprezentanci Niemiec.
Pierwszy dzień zmagań Optimistów w Kamieniu Pomorskim dobiegł końca. Z powodu słabych warunków wiatrowych i dużej ilości falstartów Komisji Sędziowskiej udało się rozegrać tylko jeden pełny wyścig dla wszystkich zawodników. Młodzi żeglarze w wyniku losowania zostali podzieleni na 5 grup. Zwycięzcą grupy białej został Arda Atik z Turcji, kolejnych grup reprezentanci Niemiec – Valentin Muller, Roko Ok Mohr i Deike Bornemann, a najlepszym w grupie żółtej został zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Crewsavera, Duńczyk, Oliver Ørting.

fot. Organizator
Bardzo dobrze zaprezentowało się też dwóch Polaków. Mikołaj Chłopek z YKP Gdynia zajął drugie miejsce w grupie białej, a Bartosz Chałczyk z CHKŻ Chojnice był trzeci w grupie żółtej.
Pełne wyniki dostępne są na stronie http://www.optimist-kamienpomorski.com/wyniki-results/

fot. Organizator
W sobotę ciąg dalszy wyścigów. Rano zawodników czeka kolejne losowanie i przydział do nowych grup startowych. Do grup medalowych Optimiści zostaną przydzieleni po zakończeniu sobotnich wyścigów.