Tanya Valko, autorka bestselerowej arabskiej sagi o znanych tytułach: „Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”, mieszka za granicą, ale co roku przylatuje do Polski, chcąc spotkać się ze swoimi czytelnikami.
Tanya Valko proponuje spotkania pod ciekawym i ciągle nurtującym tytułem: „Ciężka dola kobiet, muzułmanek i niemuzułmanek w arabskich krajach zdominowanych przez mężczyzn”.
Jej spotkania zawsze gromadzą rzesze czytelników oraz zainteresowanych tematami orientu, które w obecnym świecie stały się bardzo popularne i bardzo żywe ze względu na arabski terroryzm oraz arabską wiosnę, rewolucje w krajach muzułmańskich.
Wszystkie te sprawy Tanya Valko porusza w swoich powieściach oraz podczas spotkań autorskich.
Spotkanie z Pisarką dostarczy Państwu ciekawych opowieści o krajach arabskich, w których mieszkała przez ponad 20 lat. Tematyka spotkań porusza również gorącej tematyki dot. zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w oparciu o powieść Tanyi Valko: „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną”. Autorka proponuje tytuł spotkania: „Warto czy nie warto odmładzać się i upiększać ingerując w swoje ciało?”
Tanya Valko w czerwcu rozpocznie promocję swojej najnowszej powieści z całkiem nowej Azjatyckiej Sagi. Tym razem będzie chciała ukazać swoim czytelnikom życie w okolicach równika. Tematem spotkania będzie: „Tak daleko, a tak blisko. Polacy na końcu świata – ich losy i wspólne doświadczenia narodów.”
Na Spotkaniu będzie okazja nabyć książki naszej Bohaterki z bezcennym oczywiście autografem.
Pierwszy tom nowego cyklu "Azjatycka saga".
Tym razem Tanya Valko umieściła akcję powieści w Indonezji i innych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Dramatyczne dzieje bohaterów możemy śledzić od roku 1965, okresu "komunistycznego upuszczenia krwi" poprzez czystki wśród ludności chińskiej, aż po okrucieństwo czasów współczesnych, pełnych kontrastów pomiędzy bogactwem, a życiem na skraju nędzy w dżakarckich slumsach. Książka ukazuje pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów, które tak często różnią się od europejskich motywacji i znanych nam stereotypów.
Do Azji przybywają również Dorota, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej córka Marysia, która sama jest już matką. Tym razem ich losy splatają się z życiem typowych Azjatów, dzięki czemu poznajemy Azję "od kuchni", przedstawioną z perspektywy nie tylko jej mieszkańców, ale również Europejek.
Jak Dorota i Marysia odnalazły się w Azji? Co zmieniło się w ich życiu? Jak przeszłość wpływa na ich codzienność?
Biblioteka w Dziwnowie