ikamien.pl • Czwartek [15.05.2014, 17:44:52] • Międzyzdroje

Mistrzostwa SP Nr 1 w Międzyzdrojach w skoku w dal

Mistrzostwa SP Nr 1 w Międzyzdrojach w skoku w dal

fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach

W dniach 12-13.05.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach w skoku w dal. Organizatorem mistrzostw była Szkoła Podstawowa Nr 1 (Leszek Nyrkowski i Zdzisław Piątkowski) oraz UKS Chrobry Międzyzdroje (Rafał Błocian). Zawody odbyły się na nowo wybudowanej skoczni w dal, która znajduje się przy Szkole. W pierwszym dniu do zmagań przystąpiły dziewczynki z klas IV-VI

Najdłuższy skok w konkursie oddała Weronika Ruśkiewicz z klasy VIB na odległość 3,91m i to ona otrzymała nagrodę w postaci torby treningowej. Na drugi dzień do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy zacięcie rywalizowali do ostatniego skoku. Najdłuższy skok wśród chłopców odnotował Dominik Kujda z klasy VIB skacząc na odległość 4,16m, również wygrywając torbę.

Mistrzostwa SP Nr 1 w Międzyzdrojach w skoku w dal

fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach

Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania skoczni w dal, która funkcjonuje od tegorocznej wiosny. Skocznia służy przede wszystkim dzieciom do nauki skoku w dal podczas zajęć wychowania fizycznego oraz zawodnikom sekcji lekkoatletycznej UKS„Chrobry” Międzyzdroje do codziennych treningów. Skocznia powstała dzięki zaangażowaniu oraz pomocy wielu osób i instytucji, które pomogły w sprawnym zebraniu niezbędnych materiałów. Dlatego pragniemy podziękować Panu Szymonowi Gałwiaczkowi z Tartaku w Piaskach Wielkich za przekazanie desek do budowy piaskownicy. Panu Piotrowi Mroczkowskiemu chcemy podziękować za dostarczenie dużej ilości piasku do piaskownicy.

Mistrzostwa SP Nr 1 w Międzyzdrojach w skoku w dal

fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach

Dziękujemy również Panu Markowi Kowalewskiemu Prezesowi Zarządu Portu Handlowego w Świnoujściu za przekazanie taśmy gumowej niezbędnej do budowy rozbiegu. Osobne podziękowania należą się również Panu Mieczysławowi Jurewiczowi za użyczenie busa dostawczego do transportu materiałów. Duże nakłady pracy w budowę skoczni wnieśli pracownicy Szkoły Pan Jarosław Czajkowski, Pan Wojciech Czuchry oraz Pan Ryszard Ciemniak.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/10790/