- komisję budżetu, gospodarki i rolnictwa przewodniczącą po raz kolejny została Karolina Cackowska , wiceprzewodniczącym został Tomasz Hamala zaś członkami zostali, Anita Szmit, Leszek Kopański, Andrzej Kubicki, Szymon Waligóra oraz Krzysztof Śrudkowski,
• komisję oświaty, kultury, spraw społecznych i organizacyjnych przewodniczącą po raz kolejny została Elżbieta Mikołajczyk, wiceprzewodniczącym został Andrzej Kubicki zaś członkami zostali Teresa Bielawska - Antosiak, Marzena Szulińska, Izabela Opasińska, Radosław Kaliciuk oraz Andrzej Kubicki,
• komisję skarg wniosków i petycji, przewodniczącym został Tomasz Hamala, wiceprzewodniczącym został Robert Lemza, członkami zostali Izabela Opasińska, Szymon Waligóra i Stanisław Brylski,
• Komisję rewizyjną, przewodniczącą po raz kolejny została Anita Szmit członkami zostali Karolina Cackowska, Tomasz Hamala, Leszek Kopański nie powołano wiceprzewodniczącego.
Na sesji ponadto podjęto Uchwałę ustalającą pensję Burmistrz Wolina na kwotę brutto 19470,00 zł. przypomnijmy że dotychczas Burmistrz Wolina otrzymywała wynagrodzenie w wysokości 17200,00zł.
W porządku obrad był jeszcze projekt Uchwały złożony przez klub radnych „Razem Możemy Więcej” w sprawie ustalenia stawki procentowej opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego budową urządzeń infrastruktury technicznej, klub proponował aby obniżyć wysokość powyższej opłaty z 10 do 1%, jednak na wniosek radnej Karoliny Cackowskiej wiekszością głosów radni zdecydowali na przekazanie powyższej Uchwały do komisji budżetu, gospodarki i rolnictwa celem zaopiniowania.
















No to pięknie się pani burmistrz ustawiła i to zaraz po wyborach
... No nie wierzę, ciągle mało... WSTYD !!
Drogi śródpolne zrób komisja
Sąsiadka kupiła porsza. Nie mogę być gorsza. Po nas już nic więc bierzmy wszystko co jest. Zgodne z wskaźnikiem inflacji czy ponad wskaźnik inflacji? Mam nadzieję, że kolejne remonty dróg w miejscowościach nadmorskich będą jak w chorwacji, zakaz remontu w sezonie z wiadomych powodow. Nazywa się taki powód, straty finansowe. Nadmierne straty finansowe to może obniżyć ludziom opłaty za podatki, media, kredyty bo droga w sezonie remontowana w rejonie turystycznym.
Mało. Mało mało.
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro burmistrzowie zadłużonych po uszy gmin mają pensje miesięczną niewiele mniejszą od prezydenta Polski. To skandal...Jak najszybciej komisarza w takie rozpasane gniazdo dobrobytu dla wybrańców.
I wiadomo, że winę za remonty w sezonie ponosi ustawodawstwo w Warszawie a na swoją obronę może ktoś mieć maile z datą przeszła, że starali się o takie rozwiązanie pozasezonowe, wnioskowano o nie ale zignorowano. Jeśli dotacja unijna to dowody, że starano się zachęcić unię do dotacji dla remontu także po sezonie a nie w takim terminie. Jeśli by się nie zgodzili, okej, ale czy wnioskowano o remont po sezonie? Ktoś bierze za prace pieniądze i jest za to odpowiedzialny.
Brak słów 10 tyś.to dużo w takiej miescinie nic dziwnego że podnoszą opłaty Dziadostwo
Co roku śpiew się Hymn Polski.Pora zastanowić się, co wg za słowa wychodzą z moich ust.
Trzeba za coś latać do nowego Jorku na wycieczki z rodzinką
19470 brutto to na rękę 13603zl czyli 13 kolo miesiąc w miesiąc z wakacjami. ..
Kanalie tyle z naszych pieniędzy dostawać masakra
Przecież to normalna procedura - nowa kadencja, to ustalenie nowego wynagrodzenia, nowa umowa itd., ale wy ograniczeni jesteście w tym myśleniu... jprdl.
A pieniążków na drogę z Zastania do Chynowa zabrakło. Miała być robiona na wiosnę. Ale co tam, ważna własna kieszeń kiedy jest się przy korycie. A ludzie niech niszczą zawieszenie samochodów w dziurach i wdychają kurz.
Do tego obrońcy uciśnionych co pisze o innych ograniczeni w myśleniu...Musi siedzieć w układzie i jest mu albo niej jest dobrze i co nam tam jakiś plebs któremu coś tu się nie podoba. Przecież wiadomo że zarobki ustalają radni a wiadomo kto ma większość w radzie. Więcej burmistrzowi więcej radzie i co z tego że malutkim to się nie podoba. Pokrzyczą a potem zapomną. Oj rozpadały się te nasze samorządy.
Na początku poprzedniej kadencji, podniosła sobie pensje maksymalnie jak tylko można, nikt nic nie mówił więc teraz poszła za ciosem. Jej urzędowanie to zwyczajny" PiS" w pigułce. Jej ludzie z nią samą zarabiają grube pieniądze (wystarczy spojrzeć na nowe auta, nieruchomości, wycieczki itd) zaznaczam" jej" ludzie, bo w urzędzie oczywiście są lepsi i gorsi. .. Awanse, podwyżki jedynie dla" swoich"... Słyszał ktokolwiek np. o konkursie który wygrał Jareczek ?? Ktokolwiek ?? A może ktoś by zwrócił uwagę która firma" wygrała przetarg" na remont jednej z dróg w naszej gminie? Jakoś dziwnie się składa że dopiero co powstała - przypadek ? Gmina tonie w długach, będzie tylko gorzej, ale przecież mamy wieże widokową, reszta mało ważna. Jeśli nikt tego nie zatrzyma, puszczą wszelkie hamulce aby się nachapać. Aha, jeszcze jedno - oprócz podwyżki dla burmistrzowej, jej radni przyznali sami sobie również podwyżki - w chwili obecnej około 2000 zł za jedno spotkanie w mcu, na.ktorym obecność nie jest obowiązkowa
Moj blad jest taki, ze zrozumiałem 19 na reke a to jest brutto czyli koszt jaki jest ponoszony z budżetu gminy. 13 to jeszcze ujdzie jakos.
do" 19470 brutto to na rękę 13603zl czyli 13 kolo miesiąc w miesiąc z wakacjami.. ." w sumie mi to lotto, ale chyba te 19tys to jest zasadnicza, do tego dodatki i wysługa lat? koszt gminy jeszcze plus ubezpieczenie ZUS pracodawca. Tak zwane brutto-brutto ile? Ale mnie to nie interesuje, tak sobie piszę
koszt pracodawcy 23457.46zł
To po jasna ch... ja wybraliscie?
JA PIE...E
A jeszcze jeden temat: W jakiej wysokości teraz radni będą otrzymywac dietę??
Hamala aż w 3 komisjach... Oczywiście za każdą dodatki $$$
Koszty pracodawcy dla miesięcznego wynagrodzenia 19 470, 00 PLN brutto kwota brutto 19 470, 00 PLN ubezpieczenie emerytalne 1 900, 27 PLN ubezpieczenie rentowe 1 265, 55 PLN ubezpieczenie wypadkowe 325, 15 PLN Fundusz Pracy 477, 02 PLN FGŚP 19, 47 PLN Łączne koszty pracodawcy 23 457, 46 PLN
Poco glosowaliscie bedziecie splacac dlugi jak jestescie naiwni